معاونت علمی اعلام كرد؛

فعالیت ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و خلاق در زمینه آب

فعالیت ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و خلاق در زمینه آب

بیست و یکم: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود 300 شرکت دانش بنیان در زمینه آب فعالیت می نمایند.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، نادرقلی ابراهیمی دبیر کارگروه توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به این که زیست بوم دانش بنیان حوزه آب با مشارکت بیش از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و خلاق توسعه یافته است، بیان کرد: بیش از ۳۵۰ محصول نیز در امتداد حل چالش های این حوزه تولید شده است.
وی اضافه کرد: قرار داشتن ایران در کمربند خشک و نیمه خشک جهان، باعث شده است که آب، همیشه یکی از مهم ترین و چالشی ترین موضوعات کشور ما است. مدیریت منابع آب و چالش های پیش روی آن، نیز یکی از دغدغه های اصلی فعالان آب در زمینه های شهری، صنعتی، کشاورزی و همچنین محیط زیستی محسوب می شود.
به گفته ابراهیمی، کارگروه توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری همیشه تلاش نموده است با تقویت زیست بوم فناوری کشور در زمینه آب و تکیه بر ظرفیت های داخلی، چاره ای بومی و دانش بنیان برای چالش های مختلف پیدا کند.
دبیر کارگروه توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: شرکت های دانش بنیان حوزه آب محصولات مختلفی چون نمک زدایی، تصفیه و بازچرخانی، حذف فلزات سنگین و سایر آلاینده ها، انواع پمپ، مخازن تحت فشار و ربات های بازرسی خطوط لوله ساخته اند. همین طور هوشمند سازی و سامانه های نرم افزاری مدیریت منابع و مصارف حوزه آب، بخش دیگری از محصولات دانش بنیان هستند.
وی اظهار داشت: با رسوخ هرچه بیشتر این سامانه ها، چه در بخش کشاورزی و چه سایر مصارف همچون صنعت و شرب، می توان به کاهش هدر رفت و مدیریت بهینه منابع محدود آب امیدوار شد. شرکت های دانش بنیان طی سالیان اخیر، نه فقط از خروج خیلی از نخبگان کشور جلوگیری کرده اند، بلکه موجب برگشت تعداد زیادی از نخبگان ایرانی از کشورهای دیگر نیز شده اند. به شکلی که امروزه، زیست بوم دانش بنیان، ویترین بسیار ارزشمندی از دانشمندان جوانی است که توان خودرا در امتداد اعتلای میهن عزیزمان به کار بسته اند.


منبع:

1400/08/11
09:21:39
0.0 / 5
647
تگهای فعالیت ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و خلاق در زمینه آب: تولید , دانش بنیان , ربات , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیست و یکم