لذت پرورش فلفل در فضا

لذت پرورش فلفل در فضا

ایستگاه فضایی بین المللی به تازگی با انتشار تصاویری در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: امروز روز برداشت فلفل و آزمایش طعم آن در فضا بود.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی روزانه به انجام فعالیت و آزمایش های مختلفی می پردازند که نتایج این آزمایش ها می تواند به صورت قابل توجهی درک دانشمندان در زمینه های مختلف را افزایش دهد. مطالعات مواد پیشرفته، بهبود و افزایش منابع مواد غذایی در فضا همگی همچون کارهایی هستند که فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی انجام می دهند.
به تازگی فضانوردان در آزمایشی معروف به " Plant Habitat-۰۴" به رشد فلفل در فضا پرداخته بودند. حال خدمه ایستگاه فضایی بعد از ماه ها، ثمره تلاشهای خویش را دیده اند که یکی از آنها رشد این فلفل ها است. آزمایش پرورش فلفل یکی از پیچیده ترین آزمایشات رشد محصولات کشاوزی در فضا تا به امروز است چون که دوره رشد این محصول طولانی بوده و قبل از رشد احتیاج به گرده افشانی دارد.


بذرها شامل بذر فلفل تند سبز هچ اسپانیولا نیومکزیکو با تندی متوسط هستند. این فلفل یکی از معدود گونه هایی است که افراد به صورت معمول آنرا وقتی سبز و بعدها که به رنگ قرمز در می آید، مصرف می کنند. در آزمایش های زمینی این فلفل ها مناسب بودن خود جهت استفاده در محیط های کنترل شده را نشان دادند.
"مت رومین"(Matt Romeyn) محقق اصلی آزمایش PH-۰۴ پیش تر اظهار داشته بود: این آزمایش به علت جوانه زنی طولانی و زمان رشد این محصول یکی از آزمایش های پیچیده رشد گیاه در ایستگاه فضایی است. ما قبلا مرحله گل دادن گیاهان را به منظور افزایش شانس رشد یک گیاه در فضا انجام داده ایم، چونکه فضانوردان برای رشد محصول باید عملیات گرده افشانی فلفل را انجام دهند. فلفل سرشار از ویتامین C و سایر مواد مغذی است. ویتامین C آنها حتی از برخی مرکبات هم بیشتر است. این موارد سبب می شود فلفل یک گزینه عالی برای آزمایش در ایستگاه فضایی باشد. پرورش سبزیجات رنگی در فضا می تواند مزایای طولانی مدت خوبی بر سلامت جسمی و روانی فضانوردان داشته باشد.
این آزمایش بخشی از تحقیقات ناسا در زمینه رشد محصولات کشاورزی در فضا است چونکه میوه ها و سبزیجات به علت داشتن مواد مغذی کلیدی مانند ویتامین C و ویتامین K می توانند گزینه خوبی برای رژیم غذایی فضانوردان بخصوص فضانوردانی که در آینده طی مأموریت های طولانی فضای عمیق در انجا خواهند ماند، باشند.1400/08/09
12:34:32
0.0 / 5
808
تگهای لذت پرورش فلفل در فضا: آزمایش , اینستاگرام , تحقیقات , كاربر
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیست و یکم