تشخیص آسم در كودكان تنها در كمتر از ۲ ساعت

تشخیص آسم در كودكان تنها در كمتر از ۲ ساعت

به گزارش بیست و یكم تشخیص آسم در كودكان خیلی سخت و كاری چالشی است اما به تازگی پژوهشگران آلمانی با كمك یك میكروسكوپ تمام نگاری توانسته اند به راحتی این كار را انجام دهند.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، به تازگی پژوهشگران "موسسه تحقیقاتی فراونهوفر"(Fraunhofer Research Institution) آلمان دستگاه جدید تجزیه و تحلیل خونی توسعه داده اند كه می تواند در كمتر از ۲ ساعت تشخیص دهد كه كودكان به بیماری آسم مبتلا هستند یا خیر.
دستگاهی كه پژوهشگران توسعه داده اند یك نوع "میكروسكوپ هولوگرافیك"(holographic microscope) یا تمام نگاری است كه پزشكان با قرار دادن قطره ای از خون بیمار در یك كارتریج ریزسیال شناسی، به همراه ماده ای كه سبب ایجاد پاسخ التهابی در گلبول های سفید خون آن نمونه(همچنین بعنوان سلول های ایمنی هم می شود) می شوند، كار تشخیص را آغاز می كنند. سپس كارتریج پر شده در میكروسكوپ مذكور قرار می گیرد. قابل ذكر است این میكروسكوپ مجهز به یك سنسور ال. ای. دی و یك سنسور CMOS است كه تصویر سه بعدی از آن سلول ها را عرضه می دهد.
تمام نگاری یا هولوگرافی(Holography) روشی از تصویربرداری و تولید تصاویر سه بعدی است. با استفاده از الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی و یك نرم افزار این داده ها مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. توسط این دستگاه پزشكان می توانند حركت گلبول های سفید خون را مورد بررسی قرار دهند. باآنكه سلول های ایمنی(گلبولهای سفید) در افراد سالم و افراد مبتلا به آسم در پاسخ به یك محرك التهابی حركت می كنند اما گلبول های سفید فرد مبتلا به آسم خیلی كندتر از حد طبیعی حركت می كنند. بعد از حدود ۹۰ دقیقه ردیابی و تجزیه و تحلیل حركت گلبول سفید، این نرم افزار می تواند با دقت تشخیص دهد كه بیمار مبتلا به آسم است یا خیر. دكتر "دنیل رپپورت"(Daniel Rapoport) پژوهشگر این مطالعه اظهار داشت: پزشكان می توانند توسط روش ما علاوه بر بیماری آسم بیماری های دیگری نظیر بیماری كرون، كولیت زخمی و روماتیسم را هم تشخیص دهند.1398/09/14
21:20:38
5.0 / 5
4279
تگهای تشخیص آسم در كودكان تنها در كمتر از ۲ ساعت: پژوهش , تحقیقات , تولید , دستگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بیست و یکم