از برمن به فلوریدا مقصد بعدی کره ماه!

از برمن به فلوریدا مقصد بعدی کره ماه!

دومین ˮماژول خدمات اروپاˮ(European Service Module) که متعلق به فضاپیمای ˮاوریونˮ ناسا است از آلمان به ایالات متحده آمریکا رسید. این آخرین مقصد ˮاوریونˮ در زمین است و این فضاپیما طی ماموریت ˮآرتمیس2ˮ، نخستین فضانوردان را تا فاصله ای نزدیک به ماه خواهد برد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، آژانس فضایی اروپا با انتشار تصاویر و فیلمی در صفحه اینستاگرام خود خبر از رسیدن دومین ماژول فضاپیمای اوریون به ایالات متحده آمریکا داد. یک هواپیمای متعلق به شرکت "آنتونوف"(Antonov) این ماژول را درون یک محفظه شخصی سازی شده از برمن، آلمان به پایگاه فضایی کندی در فلوریدا برد. دومین "ماژول خدمات اروپا"(ESM-۲) به ماژول خدمه متصل خواهد شد و آنها با هم فضاپیمای اوریون را می سازند.


"ماژول خدمات" اهمیت زیادی برای اوریون دارد. این ماژول نیرو، پیشرانه و کنترل حرارتی برای این فضاپیما فراهم می آورد و منابع آب و اکسیژن در اختیار فضانوردان قرار می دهد. این ماژول که قطعات آن در ۱۰ کشور اروپایی تولید شده بعد از آزمایش در آلمان به خاک آمریکا رسید. موتور اصلی این ماژول از موتور فضاپیمای آتلانتیس بازسازی شده است. قبل از انتقال این فضاپیما به محل پرتاب آزمایش های بیشتری باید صورت گیرد. "آرتمیس ۲" نخستین ماموریت دارای خدمه است که از زمان ماموریت "آپولو۱۷" در سال ۱۹۷۲ تا حالا به ماه خواهد رفت. برای نخستین بار، سه فضاپیمای اوریون در مراحل مختلف مونتاژ و ادغام در پایگاه فضایی کندی حضور دارند.


نخستین اوریون بر روی موشک "سامانه پرتاب فضایی" قرار می گیرد تا برای ماموریت بدون خدمه "آرتمیس ۱" آماده شود. "ماژول خدمات اروپا" این فضاپیما را تا فاصله ی ۶۴ هزار کیلومتری ماه می برد تا در پرتابی آزمایشی توانایی های آن بررسی شود. علاوه بر "ماژول خدمات اروپا"، مخزن اصلی فشار نیز برای ماموریت "آرتمیس ۳" به این پایگاه رسید. در ماموریت "آرتمیس ۳" نخستین زن و دومین مرد بعد از دیگر بر روی ماه قدم خواهند گذاشت. سومین "ماژول خدمات اروپا" نیز هم اکنون در اروپا در مرحله مونتاژ قرار دارد.
در فیلم زیر لحظه ی منتقل کردن این ماژول به هواپیما، لحظه ی رسیدن آن و باز کردن آن در آزمایشگاه قابل مشاهده می باشد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1400/07/29
15:14:28
0.0 / 5
869
تگهای از برمن به فلوریدا مقصد بعدی کره ماه!: آزمایش , اینستاگرام , تولید , خدمات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیست و یکم