فیلم لحظه رسیدن تلسکوپ جیمز وب به گویان

فیلم لحظه رسیدن تلسکوپ جیمز وب به گویان

به گزارش بیست و یکم تلسکوپ ۱۰ میلیارد دلاری ˮجیمز وبˮ بوده است در ایام گذشته به ˮگویان فرانسهˮ(محل پرتاب) رسید و فیلمی از لحظه ورود آن انتشار یافته است.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، این تلسکوپ، سفری ۱۶ روزه در اقیانوس داشت و ۹ هزار و ۳۰۰ کیلومتر پیمود.
کشتی حامل "جیمزوب" که "MN Colibri" نام دارد در روز ۲۶ سپتامبر از ساحل سیل(Seal) در "اورنج کانتی"(Orange County)، کالیفرنیای جنوبی حرکت کرد و در روز پنجم اکتبر از کانال پاناما(Panama) گذشت و از اقیانوس آرام به سمت دریای کارائیب حرکت کرد و راهی گویان شد.
جیمزوب مقرر است در روز ۱۸ دسامبر(۲۸ دی) سوار بر موشک آریان۵(Ariane ۵) از پایگاه فضایی اروپا به فضا پرتاب شود.
"وب" بعد از پرتاب به سمت نقطه "لاگرانژ۲" حرکت می کند. نقاط لاگرانژی پنج نقطه میان دو جسم بزرگ هستند که در آن نیروی جاذبهٔ دو جسم همدیگر را خنثی می کند.
"لاگرانژ ۲" در فاصله ی ۱.۵ میلیون کیلومتری از زمین قرار دارد. این تلسکوپ ۶ هزار و ۲۰۰ کیلوگرمی رصد خویش را با نور مادون قرمز آغاز می کند.
ساخت تلسکوپ جیمز وب از سال ۱۹۹۶ شروع شد و قرار بود این تلسکوپ در سال ۲۰۰۷ پرتاب شود اما این پروژه با تاخیر زیادی همراه بود. سرانجام مونتاژ آن در سال ۲۰۱۳ در مرکز پروازهای فضایی گادرد ناسا شروع شد. در سال ۲۰۱۷ "جیمزوب" به مرکز فضایی جانسون ناسا ارسال شد و سال بعد برای انجام آزمایش های گسترده تر به تاسیسات شرکت نورثروب گرومن منتقل شد و در ماه آگوست ساخت آن به پایان رسید.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1400/07/26
23:18:56
0.0 / 5
736
تگهای فیلم لحظه رسیدن تلسکوپ جیمز وب به گویان: آزمایش , تلسكوپ , شركت , موشك
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیست و یکم