توسعه همکاری فناورانه ایران و بوسنی

توسعه همکاری فناورانه ایران و بوسنی

بیست و یکم: با سفر هیات تجاری و شرکت های دانش بنیان ایرانی به بوسنی و هرزگوین، همکاریهای فناورانه بین دو کشور توسعه می یابد.به گزارش بیست و یکم به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، سیاوش ملکی فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در راس هیاتی تجاری به بوسنی و هرزگوین رفت. وی در نشتی با رییس اتاق تجاری بوسنی و هرزگوین، رییس اتاق تجاری فدراسیون بوسنی و رییس اتاق تجاری سارایوو اظهار داشت: پتانسیل همکاری فناورانه بین شرکت های ایرانی و بوسنیایی وجود دارد.

معاون صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: ما در ایران راه طولانی و پرفراز و نشیبی را برای کسب توانمندی های فناورانه و دستیابی به دانش فنی طی کردیم. پس از انقلاب اسلامی و در طول بیش از ۴۰ سال اخیر، ما در ایران همیشه برای توسعه علم و فناوری و نوآوری تلاش نموده ایم و توانستیم در خیلی از امور مستقل شده و تجهیزات روز دنیا را بومی سازی نماییم.
وی با اعلان اینکه ما صاحب یکی از زیست بوم های نوآوری منطقه جنوب غرب آسیا هستیم و سعی کردیم تا به فناوری های بسیاری دست یابیم، اظهار داشت: هم اکنون از بیش از ۴۵ پارک فناوری، صدها مراکز رشد و فناوری، مراکز نوآوری و دانشگاه در کشور برخورداریم و بیش از ۴ میلیون دانشجو در مناطق و در رشته های مختلف نمود خودرا در بیش از ۶۴۰۰ شرکت دانش بنیان نشان داده است.
ملکی فر اضافه کرد: این شرکتها در زمینه های مختلف فناوری از سلامت گرفته تا مواد پیشرفته و نانو، حوزه کشاورزی، ماشین آلات و... به تولید محصولات خود می پردازند.
وی در ادامه وظیفه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری را حمایت و تامین مالی شرکت های دانش بنیان دانست.
به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، سیزدهمین پایگاه دائمی محصولات دانش بنیان ایرانی در شهر سارایوو بامداد امروز در مراسمی با نمایش محصولات ۲۵ شرکت دانش بنیان راه اندازی شد.
این پایگاه با حضور سفیر ایران در بوسنی و هرزگوین، دکتر سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی و سرپرست هیات تجاری و فناوری اعزامی از کشورمان به بوسنی و افشین کلاهی رییس کمیسیون کسب وکارهای دانش بنیان اتاق ایران راه اندازی شد و طی آن محصولات ۲۵ شرکت دانش بنیان ایرانی به معرض نمایش گذاشته شده است.


منبع:

1400/07/23
10:38:02
0.0 / 5
754
تگهای توسعه همکاری فناورانه ایران و بوسنی: تولید , دانش بنیان , دانشگاه , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم