سوخو اس-۷۰ اوخوتنیک یک قدم تا نمونه اولیه

سوخو اس-۷۰ اوخوتنیک یک قدم تا نمونه اولیه

هواپیمای جنگی بدون سرنشین و فوق رادار گریز S-70 روسیه به مرحله ساخت یک نمونه اولیه نزدیک می شود.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، هواپیمای جنگی بدون سرنشین(پهپاد) آینده روسیه درحال ورود به مرحله ساخت نمونه اولیه است و نخستین نمایش خودرا در ایستگاه تلویزیونی وزارت دفاع این کشور موسوم به "TV Zvezda" به اجرا خواهد گذاشت.
هم اکنون یک ویدئو شامل عمیق ترین تجزیه و تحلیلی که تا حالا از این پهپاد جدید گزارش شده، انتشار یافته است که "سوخو اس-۷۰ اوخوتنیک" را به عموم مردم معرفی می کند.
واژه "اوخوتنیک" در زبان روسی به مفهوم "شکارچی" است و این پهپاد جنگی رادار گریز بسیار بزرگ است.
این ویدئو دیدگاه های جدیدی را در مورد این هواپیمای بدون سرنشین نسل جدید همچون رابط کنترل اپراتورهای پرواز و محل های حمل بار داخلی ارائه می دهد. علاوه بر این، این ویدئو جزییات منحصر به فردی را در مورد چند خاصیت طراحی و روند تولید این پهپاد ارائه می دهد.
روسیه اعلام نموده که که این ویدئو، فصل اول از بررسی این پهپاد است که نشان میدهد ممکنست قسمت های بعدی نیز برای آن وجود داشته باشد و اطلاعات بیشتری از آن در دسترس قرار گیرد.


"سوخو اس-۷۰ اوخوتنیک" که به "هانتر بی"(Hunter-B) نیز مشهور است، یک هواپیمای جنگی بدون سرنشین سنگین پنهانکار(پهپاد) ساخت روسیه با فناوری رادار گریزی است که بعنوان یک جنگنده نسل ششم درحال توسعه است.
ارتش روسیه در ابتدا در سال ۲۰۱۹ از این پهپاد رادار گریز رونمایی نمود. البته قبل از آن تصاویری غیر رسمی از آن در رسانه های اجتماعی انتشار یافته بود.
توسعه و ساخت این پهپاد نسل جدید بر عهده شرکت "یونایتد ایرکرفت کورپ"(UAC) است که بعد از دیدار اخیر ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه با مدیرعامل این شرکت در تاریخ ۳ اوت ۲۰۲۰، تحویل این پهپاد به وزارت دفاع روسیه برای سال ۲۰۲۴ تعیین شد.
تا حالا تنها ساخت یکی از این هواپیماهای بدون سرنشین تکمیل شده است، اما حداقل سه مورد دیگر در دست ساخت است. پهپاد "شکارچی" در قسمتی از ویدئوی پخش شده، بعنوان "آزمایشگاه" توسط مقامات روسی توصیف می شود که این عبارت بطور معمول برای دارایی های نظامی به کار می رود که بعنوان نمونه اولیه خدمت می کنند.


گزارشات پیشین رسانه های دولتی روسیه اشاره کرده بودند که نسخه دوم که درحال ساخت است، درست مانند نسخه اول عمدتا بعنوان نسخه آزمایشی برای تحقیق و توسعه استفاده می شود و ساخت نسخه سوم و چهارم آن ممکنست چیزی بسیار نزدیک به محصول نهایی را نشان دهد.
یکی از مهم ترین نکاتی که در تصاویر انتشار یافته به چشم می آید، طراحی S-۷۰ است که در کنار طراحی صاف بدنه برای رادار گریزی، نشان میدهد این پهپاد جنگی چقدر بزرگ است.
مدل نهایی این پهپاد احتمالاً بصورت نیمه مستقل عمل خواهدنمود.
این پهپاد می تواند نوعی موشک هوا به هوا را حمل کند، اما هنوز هیچ چیز تایید نشده است، چونکه نمایش خدمات داخلی این پهپاد ممنوعست.
هم اکنون نمی توان اظهار داشت که این پهپاد جنگی در مقایسه با فناوری های مشابه در سایر کشورها در چه رتبه ای قرار می گیرد، اما یک چیز قطعی است و آن این که روسیه درحال نزدیک شدن به نسل بعدی فناوری هواپیماهای بدون سرنشین پنهانکار و رادار گریز است.1400/07/18
11:57:58
0.0 / 5
848
تگهای سوخو اس-۷۰ اوخوتنیک یک قدم تا نمونه اولیه: آزمایش , اپراتورها , تولید , خدمات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم