با تلاش پژوهشگران چینی صورت گرفت

كشف سیاه چاله غیر ممكن در راه شیری!

كشف سیاه چاله غیر ممكن در راه شیری!

به گزارش بیست و یكم ستاره شناسان چینی، سیاه چاله ای ۷۰ برابر بزرگتر از خورشید را كشف كرده اند، این در شرایطی است كه وجود چنین سیاه جاله ای در راه شیری غیر ممكن به نظر می آید.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از ساینس الرت، ستاره شناسان چینی، یك سیاه چاله جدید و بسیار بزرگ در كهكشان راه شیری كشف كرده اند كه حدودا ۷۰ برابر بزرگتر از خورشید است. نكته جالب این است كه با عنایت به مدلهای كنونی تكامل ستاره ای، وجود سیاه چاله ای به این اندازه در كهكشان راه شیری، غیر ممكن به نظر می آید.
تركیب شیمیایی بزرگترین ستارگان كهكشان راه شیری نشان داده است كه آنها به خاطر انفجارها و بادهای قوی، بیشتر جرم خویش را در انتها زندگی و قبل از تخریب در یك سیاه چاله از دست می دهند.
این سیاه چاله كه توسط پژوهشگران "رصدخانه ملی نجوم چین" (NAOC) كشف شده، حدود ۱۰۰ میلیون جرم كیهانی را در خود جای داده است كه در اثر فروپاشی ستارگان بزرگ كهكشان شكل گرفته اند.
پژوهشگران، این سیاه چاله را "LB-۱" نامیدند و فاصله آنرا از زمین، ۱۵ هزار سال نوری اعلام نمودند.
."جیفنگ لیو" (Jifeng Liu)، پژوهشگر رصدخانه ملی نجوم چین اظهار داشت: سیاه چاله هایی به این اندازه معمولا نباید در كهكشان راه شیری وجود داشته باشند. LB-۱، دو برابر بزرگتر از حد امكان دارد. علیرغم این سیاه چاله، نظریه پردازان با چالش هایی در مورد توضیح شكل گیری سیاه چاله ها مواجه خواهند شد.1398/09/08
10:28:56
5.0 / 5
4070
تگهای كشف سیاه چاله غیر ممكن در راه شیری!: پژوهش
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیست و یکم