سردردهای شدید خویش را با گوش دادن به این قطعه موسیقی کاهش دهید!

سردردهای شدید خویش را با گوش دادن به این قطعه موسیقی کاهش دهید!

به گزارش بیست و یکم پژوهشگران ˮکالج دانشگاهی دوبلینˮ با همکاری متخصصان حوزه موسیقی موفق شده اند یک قطعه موسیقی عرضه کنند که می تواند به کاهش دردهای متعدد همچون سردردهای شدید کمک نماید.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، شاید گوش دادن به یک قطعه موسیقی بتواند به کاهش شدت سردرد کمک نماید. دکتر "کلر هاولین" (Claire Howlin)، پژوهشگر "کالج دانشگاهی دوبلین" (UCD) اظهار داشت: در این قطعه، از عناصر سازنده، ارکستر و آواز برای ایجاد حس شگفتی استفاده شده است.
این قطعه موسیقی که "همه ما" (All of US) نام دارد، روی ۲۸۶ شرکت کننده آزمایش شد که از دردهای مزمن سر، کمر و عضله رنج می بردند. شرکت کنندگان گزارش دادند که درد آنها طی این آزمایش و هنگام گوش دادن به قطعه "همه ما" کاسته شده است.
هدف پژوهشگران این است که با این قطعه موسیقی، به مردم کمک کنند تا احساس قدرت داشته باشند و از درد خود جدا شوند.
این آزمایش که بودجه آن توسط شرکت "نوروفن" (Nurofen) تأمین شده است، نشان داد که قطعه "همه ما" می تواند احساس در ارتباط با شدت درد را بگونه ای کم کند که از نظر بالینی و آماری، قابل توجه باشد.
این قطعه هم به واسطه حواس پرتی از درد و هم به واسطه متقاعد کردن مغز برای آزاد کردن دوپامین، کار خویش را انجام می دهد. ابداع این قطعه موسیقی، متخصصان را از جهان علم و موسیقی گرد هم آورده است تا درد را مدیریت کنند. پژوهشگران کوشیده اند که این موسیقی تا حد ممکن جذاب، جالب و لذت بخش باشد تا مردم بر درد خود تمرکز نکنند.
سازندگان این قطعه معتقد هستند که ساخت موسیقی با راهنمایی علم، یک چالش هیجان انگیز برای یک موسیقی دان به حساب می آید. به قول آنها، "همه ما" یک قطعه ویژه است چونکه هر نت از آن برپایه بینش های دکتر هاولین و بگونه ای طراحی شده تا تأثیر ویژه ای بر شنونده داشته باشد. موسیقی و درد، چیزهایی هستند که همه ما تجربه می نماییم. این پروژه نشان داده است که موسیقی چقدر قدرتمند است و چه مزایایی برای سلامتی ما دارد.
هاولین افزود: این قطعه توانست هم شدت درد و هم حس ناخوشایند شرکت کنندگان را کم کند تا بدین ترتیب، یک موسیقی ناآشنا به چنین تأثیر خوبی برسد و به مدیریت درد کمک نماید.
هدف از این پژوهش، کمک کردن به درک علمی بیشتر در مورد این مورد است که چگونه روش های جامع مدیریت درد مانند گوش دادن به موسیقی می توانند به افراد مبتلا به درد مزمن کمک کنند.
پژوهشگران، گوش دادن به این قطعه را با نتایج به دست آمده از سایر روش ها مانند ورزش منظم، خواب خوب شبانه و روش های تنفس مقایسه کردند.
"سزی اونلوتورک" (Sezi Unluturk)، از مدیران شرکت نوروفن اظهار داشت: ما باور داریم که درد هیچگاه نباید یک عامل بازدارنده در زندگی باشد. به همین دلیل، همیشه در جستجوی روش های جدیدی برای مدیریت درد هستیم.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/07/03
09:33:29
0.0 / 5
746
تگهای سردردهای شدید خویش را با گوش دادن به این قطعه موسیقی کاهش دهید!: آزمایش , ابداع , پژوهش , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیست و یکم