رولز رویس برای استخراج ماه و مریخ، رآکتور هسته ای می سازد

رولز رویس برای استخراج ماه و مریخ، رآکتور هسته ای می سازد

به گزارش بیست و یکم شرکت ˮرولز رویسˮ درحال توسعه یک راکتور هسته ای برای استخراج منابع ماه و مریخ و همینطور درحال بررسی نحوه استفاده از این راکتور میکرو هسته ای جهت استفاده بعنوان پیشران موشک های فضایی است.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت "رولز رویس"(Rolls-Royce) درحال کار بر روی یک راکتور هسته ای به منظور تأمین نیروی عملیات معدن کاوی در ماه و حتی مریخ است. این شرکت با آژانس فضایی بریتانیا یک مطالعه مشترک در مورد گزینه های هسته ای برای موشک های فضایی در اوایل سالجاری منتشر نمود.
"رولز رویس" در واقع درحال بررسی این مورد است که چطور می توان از یک راکتور میکرو هسته ای برای حرکت موشک ها در فضا با سرعت زیاد بهره برد و چطور می توان این فناوری را مجدداً برای تأمین انرژی حفاری، پردازش و ذخیره سازی برای استخراج معادن در ماه و احیانا مریخ بهره برد.
"دیو گوردون" رئیس بخش دفاعی این شرکت اظهار داشت که این کار به لطف "جف بزوس" و "ایلان ماسک" و شرکتهای فضایی آنها امکانپذیر خواهد شد.
وی افزود که "رولز رویس" تنها شرکت در کره زمین است که مسائل مکانیکی، الکتریکی و هسته ای و یک چرخه حیات کامل از قابلیت هسته ای را انجام می دهد. او همینطور تصریح کرد که این شرکت می تواند از تجربیات خود در زمینه توسعه زیردریایی های هسته ای برای نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا در ۶۰ سال قبل استفاده نماید تا آموخته های خویش را در فضاپیماها به کار گیرد، چونکه زیردریایی ها و فضاپیماها تا حدودی مشابه هستند. هر دوی آنها در محیط های غیرقابل تنفس و بدون هوا همراه با احتیاج به استقامت طولانی و قابل اعتماد بودن با منبع قدرت بسیار متراکم کار می کنند.
"گوردون" در نهایت تاکید کرد که کمبود فلزات کمیاب روی زمین وجود دارد، اما میتوان آنها را در سایر سیارات و قمرها یافت. بنابراین است که او اعتقاد دارد استخراج ماه و مریخ می تواند تا چند سال آتی اتفاق بیفتد.
"گوردون" می گوید، این فعالیتهای جدید باید از انرژی هسته ای استفاده کنند، چونکه در فاصله های زیاد نمی توان از انرژی خورشیدی بهره مند شد.
البته "رولز رویس" تنها شرکتی نیست که چنین اهداف بلندپروازانه ای دارد. سه شرکت "لونار اوت پست"(Lunar Outpost)، "هانیبی روبوتیکس"(Honeybee Robotics) و "مستن اسپیس سیستمز"(Masten Space Systems) درحال توسعه یک سیستم جدید با هدف استخراج یخ آب از ماه با موشک هستند. آنها امیدوارند تا سال ۲۰۲۳ به هدف خود برسند.
علاوه بر این، تیمی از محققان دانشگاه "آریزونا" برای توسعه روش های استخراج فضا از ناسا یک کمک ۵۰۰ هزار دلاری دریافت کرده اند. چیزی که آنها درحال توسعه آن هستند، گروهی از ربات های خودران است که می توانند فلزات کمیاب را در ماه جستجو و استخراج کنند.
همینطور گفته شده است که نخستین تریلیونرهای جهان کسانی خواهند بود که ثروت خویش را از استخراج سیارک ها به دست می آورند. این حقیقت هم توسط افراد مشهوری مانند "پیتر دیاماندیس" آینده پژوه، "نیل دگراس تایسون" اخترفیزیکدان و شرکت مالی "گلدمن ساکس" پیشبینی شده است.1400/06/30
08:12:14
0.0 / 5
791
تگهای رولز رویس برای استخراج ماه و مریخ، رآکتور هسته ای می سازد: دانشگاه , ربات , سیستم , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم