معاونت علمی اعلام كرد؛

افزایش ۱۲ درصدی پژوهشگران کارگاه های دانش بنیان

افزایش ۱۲ درصدی پژوهشگران کارگاه های دانش بنیان

به گزارش بیست و یکم معاونت علمی اعلام نمود: برمبنای اخرین اطلاعات مرکز آمار ایران، 12 درصد پژوهشگران کارگاه های دانش بنیان بالا رفته است.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری با اشاره به نتایج گزارش های اخیر مرکز آمار ایران از کارگاه های دانش بنیان اظهار داشت: این گزارش های آماری جدید بلوغ اقتصاد دانش بنیان و توسعه فناوری و نوآوری را در کشور نشان میدهد.
وی اضافه کرد: در سالهای اخیر گسترش کمی و کیفی زیست بوم دانش بنیان و خلاق با رشد مستمر و قابل توجه در زمینه تحقیق و توسعه همراه بود و گزارش های آماری اطلاعات و واقعیت های این حوزه را منعکس می کند.
کرمی افزود: نتایجی که مرکز آمار دراین زمینه منتشر نموده نشان از درستی مسیر حرکت کشور در زمینه علم و فناوری است. این آمار نشان میدهد در سالهای اخیر تعداد پژوهشگران در کشورمان خصوصا در کارگاه های دانش بنیان رشد خوبی داشته است.
وی افزود: این گزارش نشان از افزایش ۱۲ درصدی تعداد کل پژوهشگران کارگاه های دارای فعالیت تحقیق و توسعه داشته است. تعداد این افراد ۲۵۴ هزار و ۷۹۶ در سال ۹۸ بود که نسبت به سال ۹۶ رشد ۱۲ درصدی را تجربه کرده است.
کرمی اضافه کرد: میزان این افزایش برای پژوهشگران زن ۱۷ درصد و برای پژوهشگران مرد ۱۱ درصد بوده است. همین طور بر طبق این آمار، بیشترین پژوهشگران در سال ۹۸ مربوط به حوزه علوم فنی و مهندسی بوده و گروه های علوم انسانی، علوم پزشکی، علوم پایه، علوم کشاورزی و دامپزشکی و گروه هنر در جایگاه های بعدی قرار دارند.
رشد ۵۵ درصدی پروژه های تحقیقاتی در زمینه های کاربردی
وی اظهار داشت: همین طور بر طبق این آمار، ۱۲۵ هزار و ۹۷ پروژه در سال ۹۸ انجام شد که شامل پروژه های بنیادی، کاربردی و توسعه ای بوده است. در این میان پروژه های کاربردی با ۵۵ درصد بیشترین سهم را از آن خود کرد.
مشاور معاون علمی و فناوری از رشد مناسب سرمایه گذاری روی پروژه های تحقیق و توسعه در کارگاه های دانش بنیان آگاهی داد و بیان کرد: سرمایه گذاری روی کارهای تحقیق و توسعه در سال ۹۸ در مقایسه با ۹۶، ۷۰ درصد رشد کرد.

1400/06/20
21:37:31
0.0 / 5
649
تگهای افزایش ۱۲ درصدی پژوهشگران کارگاه های دانش بنیان: پژوهش , تحقیقات , دانش بنیان , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیست و یکم