با حمایت معاونت علمی و فناوری؛

سرآمدان علمی تا 50 میلیون تومان پژوهانه نقدی دریافت می كنند

سرآمدان علمی تا 50 میلیون تومان پژوهانه نقدی دریافت می كنند

به گزارش بیست و یكم معاونت عملی و فناوری از سرآمدان علمی تا ۵۰ میلیون تومان پژوهانه نقدی حمایت می كند.به گزارش بیست و یكم به نقل از معاونت علمی و فناوری، این معاونت، فدراسیون سرآمدان علمی ایران را با هدف دستیابی به مرجعیت علمی، افزایش كیفیت علمی كشور و كمك به توسعه تحقیقات محققان معتبر راه اندازی كرده است. این فدراسیون به محققان علمی برجسته و سرآمدان علمی واجد شرایط، خدمات متنوعی همچون پرداخت پژوهانه نقدی عرضه می كند. این افراد سالانه و برپایه كارنامه ۳ ساله فعالیت های پژوهشی، ارزیابی و انتخاب می شوند و در دو گروه الف و ب تقسیم بندی و حمایت می شوند.
میزان حمایت های فرد با عنایت به اعتبار علمی كسب شده مشخص می شود. همچون این خدمات، پرداخت پژوهانه نقدی از ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال است كه به سرآمدان علمی تعلق می گیرد.
این فدراسیون اشخاصی را بعنوان «سرآمد علمی» انتخاب می كند كه دستاوردهای علمی قابل توجهی كسب كرده باشند. در فرایند انتخاب، فقط فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی افراد در نظر گرفته می شود و این افراد در یك روند كاملاً رقابتی انتخاب می شوند.
عضویت در هیأت علمی حداقل یك موسسه علمی یا پژوهشی كشور همچون شرایطی است كه سرآمدان علمی باید دارا باشند.
چاپ مقاله در نشریات برتر در ۳ سال آخر منتهی به دوره ارزیابی همچون شروط ضروری برای ارزیابی اولیه جهت انتخاب افراد است. بیشتر از ۱۱۰ نشریه به عنوان نشریات برتر انتخاب و در سایت فدراسیون معرفی شده اند كه افراد با انتشار مقاله در این نشریات علاوه بر دریافت مبالغ تشویقی نقدی، امتیاز ضروری را برای قرار گرفتن در لیست ارزیابی اولیه سرآمدان كسب می كند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش دارد تا با تسهیل روندهای پژوهشی در كشور، هر چه بیشتر زمینه فعالیت نخبگان و پژوهشگران برجسته را مهیا سازد. در سالهای اخیر فعالیت های قابل توجهی در این حوزه صورت گرفته است. هر چند به علت فرا بخشی بودن تولید علم، ایجاد تحرك در این زمینه احتیاج به هماهنگی دستگاه های مختلفی دارد و این معاونت تلاش دارد، این هماهنگی تا حد امكان به وجود آید.

1398/08/28
08:43:30
5.0 / 5
4182
تگهای سرآمدان علمی تا 50 میلیون تومان پژوهانه نقدی دریافت می كنند: پژوهش , تحقیقات , تولید , خدمات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بیست و یکم