اپل میزبان ترامپ خواهد بود

اپل میزبان ترامپ خواهد بود

به گزارش بیست و یكم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا در تاریخ ۲۰ نوامبر به دیدن كارخانه تولید كامپیوتر ˮمك پروˮ اپل خواهد رفت.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، رئیس جمهور آمریكا می خواهد به دیدن یكی از كارخانه های اپل كه وظیفه تولید كامپیوتر های "مك پرو"(Mac Pro) را دارد، برود.
به نظر می آید اپل تصمیم دارد در حد توان از معافیت تعرفه بهره مند شود و در همین راستا به دنبال ملاقات و مذاكره با دونالد ترامپ است.
كاخ سفید تأیید كرده است كه رئیس جمهور ترامپ در تاریخ ۲۰ نوامبر از كارخانه تولید "Mac Pro" اپل در شهر آستین ایالت تگزاس بازدید می كند.
حضور "تیم كوك" مدیر عامل اپل یا دیگر مدیران اپل در این بازدید هنوز مشخص نمی باشد، اما حضور آنها دور از ذهن نیست.
اپل می خواهد حمایت دولت ترامپ را داشته باشد، از آن طرف هم ترامپ می خواهد بعنوان یك حامی مشاغل آمریكایی ها دیده شود.
البته این دیدار برای اپل مهمتر است، چون كه دور بعدی اعمال تعرفه های سنگین ایالات متحده روی كالاهایی كه در چین مونتاژ می شوند از ۱۵ دسامبر به مرحله اجرا در خواهد آمد و این امر می تواند به راحتی هزینه های فروش تلفن، لپ تاپ، مانیتور و سایر محصولات اپل را بالا ببرد.
ملاقات هایی مانند این امكان دارد به اپل كمك نماید ترامپ را ترغیب كند معافیت هایی را برای اپل قائل شود یا تعرفه ها را برای پایین آمدن هزینه ها تغییر دهد.
تیم كوك مخالف سیاست های ترامپ در این زمینه است و به رئیس جمهور اخطار می دهد كه این تعرفه ها می تواند به توانایی اپل در رقابت با سامسونگ و سایر رقبا صدمه برساند.
اینكه ترامپ تحت تاثیر قرار بگیرد یا نه، مبحث دیگری است. در هر حال كارخانه آستین یك مركز فوق اتوماتیك و حرفه ای است.
اپل برخلاف اغلب محصولات خود می تواند به راحتی "Mac Pro" را در آمریكا مونتاژ كند، چونكه این محصول كم حجم است و به تعداد زیادی كارگر برای مونتاژ نیاز ندارد.
معافیت تعرفه ای اخیر این كار را رونق بخشیده است و این كارخانه به تعداد كاركنان خود اضافه می كند، اما نه به حدی كه سهم عمده ای در اقتصاد آمریكا داشته باشد.1398/08/27
14:23:59
5.0 / 5
4610
تگهای اپل میزبان ترامپ خواهد بود: اپل , تولید , سامسونگ , كامپیوتر
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیست و یکم