رئیس انجمن باروری آمریكا :

واکسن کرونا اثر منفی بر قدرت باروری نخواهد داشت

واکسن کرونا اثر منفی بر قدرت باروری نخواهد داشت

به گزارش بیست و یکم رئیس انجمن باروری آمریکا ASRM در بیست و دومین کنگره رویان اظهار داشت: چندین مطالعه نشان داده اند که واکسن هیچ اثر منفی بر قدرت باروری در آینده نخواهد داشت.به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، پروفسور تیلور، متخصص زنان و مردان در بخش غدد درون ریز دانشگاه بیمارستان مگیوره در بولونیا (ایتالیا)و رئیس انجمن باروری آمریکا ASRM امروز در بخشی از کنگره رویان که به زبان انگلیسی و آنلاین برگزار شد در مورد تازه های کرونا ویروس و باروری اظهار داشت: هم اکنون حدودا ۲۰۷ میلیون مورد کووید در سرتاسر جهان ثبت شده است و تابحال بیشتر از چهار میلیون نفر جان خویش را از دست داده اند.
وی افزود: این بزرگترین بحران سلامتی در طول زندگی ماست که نقش مهمی هم در همه جنبه های زندگی ما دارد. به صورت طبیعی نقش این ویروس در تولیدمثل و باروری نگرانی مهمی برای سیستم سلامت شمرده می شود.
رئیس انجمن باروری آمریکا ASRM اشاره کرد: ویروس SARS-CoV۲ عضوی از خانواده بزرگ ویروس کرونا است که نگرانی های بهداشتی قابل توجهی را بوجود آورده است. SARS-CoV۲ از طریق هوا منتقل می شود و مسیر تنفسی محل اصلی جذب آن است. بنابراین، استراتژی هایی از قبیل فاصله گذاری اجتماعی، ماسک زدن و اجتناب از فضاهای بسته داخلی در کاهش انتقال این بیماری بسیار موثر است.
به گفته پروفسور تیلور، نگرانی های در ارتباط با باروری مانعی برای درمان بهینه زنان جوان تلقی می شود. تابحال داده ای مبنی براینکه این ویروس گامت ها را آلوده می کند ثبت نشده است.
وی افزود: خانمهایی که در دوران حاملگی به عفونت کووید مبتلا می شوند در معرض خطر بیشتری هستند. آنها بیشتر از زنان غیر آبستن هم سن خود احتیاج به بستری شدن و تهویه مکانیکی دارند و احتمال مرگ در آنها بالاتر است. استفاده از برخی داروها برای درمان کووید هم در دوران حاملگی به سبب نگرانی از اثرات مضر یا ناشناخته روی جنین، محدود می شود.
رئیس انجمن باروری آمریکا ASRM افزود: استفاده از واکسن برای همه زنان سفارش می شود. بخصوص کسانی که آبستن هستند یا قصد آبستن شدن دارند. شواهد واکسیناسیون نشان داده است که واکسیناسیون در دوران حاملگی بی خطر است. به صورت مشابه، چندین مطالعه نشان داده اند که واکسن هیچ اثر منفی بر قدرت باروری در آینده هم نخواهد داشت.
وی اظهار داشت: چاره بلندمدت این بیماری همه گیر، واکسیناسیون است و بدون در نظر گرفتن وضعیت حاملگی باید به همه زنان واکسن عرضه شود.


منبع:

1400/06/11
10:51:57
0.0 / 5
632
تگهای واکسن کرونا اثر منفی بر قدرت باروری نخواهد داشت: تولید , دانشگاه , سیستم , متخصص
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیست و یکم