باتری کلری شارژ گوشی را یک هفته نگه می دارد

باتری کلری شارژ گوشی را یک هفته نگه می دارد

بیست و یکم: پژوهشگران دانشگاه استنفورد از تولید نمونه اولیه یک باتری با بهره گیری از کلر آگاهی داده اند که ظرفیت شارژ آن 6 برابر باتری های لیتیومی است.به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، این باتری به آسانی قابل شارژ است و تولید آن با تثبیت و محبوس سازی واکنش های فرار کلر ممکن شده است.
انتظار می رود با تکمیل روند طراحی و تولید باتری کلر شاهد ساخت باتری هایی برای گوشیهای هوشمند باشیم که بتوانند شارژ لازم برای این وسایل را برای مدت یک هفته تامین کنند.
نمونه اولیه باتری های کلری در دهه ۷۰ میلادی تولید شدند و در آنها لیتیم-تیونیل کلرید استفاده شده بود. این باتری ها به سبب چگالی بالا بسیار محبوب بودند، اما فرار بودن کلر سبب می شد تا این باتری ها فقط برای یکبار مصرف قابل استفاده باشند و پس تولید انبوه آنها چندان مقرون به صرفه نبود.
در یک باتری معمولی قابل شارژ، الکترون ها در حین تخلیه از یک طرف به طرف دیگر حرکت می کنند و سپس با شارژ مجدد باتری به حالت اولیه خود باز می گردند. در این حالت، کلرید سدیم یا لیتیوم کلرید به کلر تبدیل می شود که به سبب واکنش پذیری بالا نمی تواند با کارایی بالا به کلرید تبدیل گردد.
برای حل این مشکل الکترود جدیدی با بهره گیری از کربن متخلخل تولید شد تا مانند یک اسفنج عمل کرده، مولکول های نامنظم کلر را جذب کرده و آنها را به سدیم مبدل کند تا بتوان از این باتری برای شارژ مکرر استفاده نمود. مولکول های کلر در زمان شارژ این باتری در حفره های کوچک نانو کربنی به دام می افتند و می توان این باتری را برای ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ بار شارژ مکرر به کار برد.


منبع:

1400/06/10
11:38:44
0.0 / 5
679
تگهای باتری کلری شارژ گوشی را یک هفته نگه می دارد: باتری , تولید , دانشگاه , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم