تجربه پیاده روی فضایی با کمک عینک حقیقت مجازی

تجربه پیاده روی فضایی با کمک عینک حقیقت مجازی

یک استودیو فیلم سازی تصاویری ۳۶۰ درجه و سه بُعدی از محیط خارجی ایستگاه فضایی ثبت کرده است تا تجربه ی پیاده روی فضایی را برای علاقه مندان فراهم آورد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، خیلی از ما نمی توانیم از فضا بازدید نماییم و احتمال آن که بتوانیم پیاده روی فضایی انجام دهیم حتی کمتر است. میلیاردرهایی که توانایی مالی سفر به فضا را دارند هم تنها می توانند فضا را از درون فضاپیما مشاهده کنند. برای آن که رویای پیاده روی در فضا تحقق یابد استودیوی فیلم سازی "فلیکس و پاول"(Felix & Paul Studios) یک دوربین حقیقت مجازی را شخصی سازی کرده و آنرا به ربات "کانادارم۲"(Canadarm۲) متصل کرده است تا تصویری سه بعدی و ۳۶۰ درجه از محیط خارجی ایستگاه فضایی بین المللی ثبت کند.
ربات "کانادارم۲" بازوی رباتیک ایستگاه فضایی است که برای جابه جایی اجسام خارجی در خلال راه پیمایی فضایی مورد استفاده قرار می گیرد.
دوربین استودیوی "فلیکس و پاول" نسخه ی شخصی سازی شده ای از دوربین تجاری "Z-Cam V۱ Pro" است. این دوربین ۹ سنسور ۴K دارد که می توانند تصاویر سه بعدی ۳۶۰ درجه با وضوح ۸K ثبت کنند. این دوربین بگونه ای بهبود یافته که بتواند شرایط سخت و نامناسب فضا همچون امواج فرابنفش، دمای شدید و برخورد ریزشهاب سنگ ها را تحمل کند. این گروه دوربین را به بازوی رباتیک "کانادارم۲" وصل کرده اند. این بازوی رباتیک خارج از سازه ی ایستگاه فضایی حرکت می کند.
"جاناتان وودز"(Jonathan Woods)، تهیه کننده اجرایی استودیو "تایم"(Time Studios) که به همراه ناسا بر روی این پروژه کار می کنند می گوید: تابحال تصویربرداری ۳۶۰ درجه و سه بعدی از محیط خارجی ایستگاه فضایی انجام نشده بود. مشاهده آنچه درحال رخ دادن است بسیار هیجان انگیز است و این پروژه از سال ۲۰۱۵ شروع شده است.
قسمت های ۳ و ۴ سریال "جستجوی فضا: تجربه ی ایستگاه فضایی بین المللی" به ترتیب در پاییز و زمستان سال جاری به صورت ۳۶۰ درجه برای تلفن های همراه در دسترس خواهند بود و همینطور میتوان آنرا با عینک حقیقت مجازی مشاهده کرد و تجربه ای از پیاده روی فضایی به صورت مجازی به دست آورد.
منبع:

1400/06/07
23:28:41
0.0 / 5
850
تگهای تجربه پیاده روی فضایی با کمک عینک حقیقت مجازی: ربات , فضاپیما , مجازی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم