اختراع کمان هوشمندی که همیشه به هدف می زند!

اختراع کمان هوشمندی که همیشه به هدف می زند!

به گزارش بیست و یکم یک مخترع آمریکایی مدعی است موفق به ساخت یک تیر و کمان خودکار شده است که هیچگاه هدف را از دست نمی دهد و این در شرایطی است که کاربر حتی مجبور نیست به هدف نگاه کند!


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، آیا تاکنون خواسته اید که یک تیرانداز ماهر باشید؟ حالا فناوری می تواند به شما کمک شایانی کند. فقط این که پول نمی تواند این را برای شما فراهم آورد، بلکه باید در ازای کار سخت و ساعت ها مهندسی هزینه آنرا بپردازید که این همان کاری است که "شین وایتون" انجام داد.
"وایتون" که در کارولینای شمالی زندگی می کند، یک مهندس است و بیشتر از یک سال است که در کانال یوتیوب خود طراحی و ساخت چیزهای مختلف را آموزش می دهد. از کارهای او میتوان به ساخت قلاب های سخت به محکمی فولاد، قفل ضد سرقت و یک دستگاه مو زن اشاره نمود.
"وایتون" حالا از جدید ترین کار خود که یک کمان خودکار است که می تواند به سمت اهداف ثابت و متحرک هدف گرفته و به درستی به هدف بزند، رونمایی کرده است.
باآنکه فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان نمی خواهد امثال "وایتون" در هیچ رویدادی شرکت داشته باشند، اما برای مهندسان و علاقه مندان به مهندسی، این کمان یک اثر هنرمندانه است.
"وایتون" می گوید، هفته های زیادی را صرف ساختن این کمان خودکار کرده است تا طوری عمل کند که تیر را با هدف تراز و سپس رها کند و هیچ هدفی از دست نرود.
برای کسی که تیراندازی با کمان انجام می دهد، فقط هم راستایی کمان و هدف کافی نیست. یک کماندار با در نظر گرفتن فاصله تا هدف، زاویه رهاسازی را تغییر می دهد، به صورتی که تیر روی هدف بیافتد. ازاین رو "وایتون" مجبور شد این برنامه را در عملکرد کمان خود برنامه ریزی کند که در این راه، کمان بارها و بارها هدف را از دست داد تا بالاخره موفقیت آمیز عمل کرد.
در نهایت "وایتون" با مرتفع ساختن نقص های این سیستم، بعضی از وسایل اضافی را برای اصلاح آنها ایجاد کرد و نتیجه این کار یک کمان بی عیب و نقص شد که می تواند بدون هیچ خطایی به قلب هر هدف ثابت یا متحرکی شلیک کند.
گفتنی است که این کمان بدون وجود دوربین های فوق العاده قوی در کارگاه "وایتون" و یک چاپگر سه بعدی "Fuse ۱" که در ساخت ۹۰ درصد از نمونه ها مورد استفاده قرار گرفت، ساخته نمی شد.
منبع:

1400/05/27
14:19:41
0.0 / 5
727
تگهای اختراع کمان هوشمندی که همیشه به هدف می زند!: آموزش , دستگاه , سیستم , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بیست و یکم