یك استارت آپ آمریكایی مدعی شد

هر كودكی را كه می خواهید انتخاب كنید!

هر كودكی را كه می خواهید انتخاب كنید!

به گزارش بیست و یكم استارت آپ ˮGenomic Predictionˮ واقع در ایالت نیوجرسی آمریكا به تازگی اعلام نموده است كه افراد می توانند از روش لقاح مصنوعی سالم ترین جنین را برای خود انتخاب كنند.


به گزارش بیست و یكم به نقل از ایسنا، اگر می توانستید كودك خویش را انتخاب كنید كودكی با چه خصوصیت های را انتخاب می كردید؟ قد بلند، باهوش، بانمك، چشم آبی یا نوزادی بدون هیچ گونه بیماری ژنتیكی. بطور قطع اگر افراد قادر به انجام این كار بودند بهترین و سالم ترین نوزاد را انتخاب می كردند.
به تازگی یك استارت آپ آمریكایی یك آزمایش معروف به "آزمایش انتخاب نوزاد"(baby-picking test) را عرضه كرده است. این شركت ادعا می كند كه با استفاده از اندازه گیری های دی. ان. ای، می تواند پیش بینی نماید كه جنین های متولد شده به روش "لقاح مصنوعی" یا "آی وی اف" (IVF) به احتمال زیاد به یكی از ۱۱ بیماری شایع مبتلا هستند یا خیر. بنابر گزارش ها در آینده ای نزدیك این شركت یك مطالعه موردی بر روی نخستین متقاضی انجام خواهد داد.
این شركت در كارت هایی میزان درصد ابتلای هر جنین به بیماری هایی نظیر دیابت، سكته قلبی و پنج نوع سرطان را نشان خواهد داد و به والدین خواهد گفت تا بتوانند بهترین تخمك را برای انجام این كار انتخاب كنند.
لقاح در خارج از بدن یا آی. وی. اف روشی است كه در آن سلول های تخمك را در شرایط آزمایشگاهی با اسپرم بارور می كنند و یك یا چند سلول تخمك به دست آمده را بعد از گذشت چند مرحله بررسی می كنند و جنین پنج روزه را در رحم قرار می دهند تا روند رشد جنین به صورت طبیعی ادامه پیدا كند.
همینطور آزمایش مذكور علاوه بر موارد گفته شده می تواند تشخیص دهد كه جنین هر شخص آیا جزو آن دو رصد افراد كوتاه قد در جهان خواهد بود یا جزو آن دو درصد افراد باهوش.
آزمایش هنوز در مرحله مقدماتی است. این شركت بعضی از جنین ها را آزمایش كرده است، اما "لوران تلیر"(Laurent Tellier) مدیرعامل این شركت اظهار داشت كه مطمئن نیست از این موارد برای شروع حاملگی استفاده شده است. این شركت مورد انتقاد بعضی از محققان ژنتیك قرار گرفته است. "گراهام كوپ"(Graham Coop) متخصص ژنتیك در دانشگاه كالیفرنیا، دیویس در گزارش اخیر اظهار داشت: این مورد كه برخی استارت آپ ها ادعا می كند می تواند برخی بیماری ها را قبل از تولد جنین پیشبینی كند، امری غیر عادی است چونكه علم هنوز تا آن مرحله پیشرفت نكرده است.
"ناتان ترف"(Nathan Treff) یكی از بنیانگذاران این استارتاپ و یك متخصص آزمایش اظهار داشت: حتی زوج هایی كه قابلیت باروری دارد هم می توانند با شنیدن این خبر آغاز به انجام لقاح مصنوعی كنند تا بهترین فرزند را برای خود انتخاب كنند.1398/08/18
17:59:03
5.0 / 5
4410
تگهای هر كودكی را كه می خواهید انتخاب كنید!: آزمایش , استارتاپ , دانشگاه , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم