کشف اجساد ۲ توله شیر عصر یخبندان که موهایشان هم حفظ شده است! بعلاوه فیلم

کشف اجساد ۲ توله شیر عصر یخبندان که موهایشان هم حفظ شده است! بعلاوه فیلم

به گزارش بیست و یکم دانشمندان دو توله شیر متعلق به عصر یخبندان را در حالیکه تقربیا به صورت کامل حفظ شده بودند از زمین خارج کردند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، تابحال تنها چهار توله شیر باستانی کشف شده است و به نقل از دانشمندان این دو بچه شیر که بوریس و اسپارتا نام گرفتند در وضعیت بهتری نسبت به سایرین قرار دارند. این شیرها در شرق روسیه یافت شدند.
لاو دالن(Love Dalen)، پروفسور ژنتیک تکاملی و نویسنده ی مطالعات جدید بر روی بچه شیرها به سی ان ان اظهار داشت: به نظر می آید اسپارتا نسبت به همه ی حیوانات متعلق به عصر یخبندان که تابحال یافت شده اند بهتر حفظ شده باشد و فارغ از بهم ریختگی موهایش صدمه چندانی ندیده است.
وی ادامه داد: حتی سبیل های آن هم حفظ شده است. بوریس صدمه بیشتری دیده اما خوب حفظ شده است.
شیرهای غارنشین در عصر یخبندان در اوراسیا زندگی می کردند و بیشتر از ۱۰ هزار سال قبل منقرض شده اند.
بوریس و اسپارتا در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ با فاصله ی ۱۵ متر از یکدیگر یافت شدند و باآنکه در ابتدا تصور می شد که این شیرها از یک خانواده باشند اما بعد از بررسی مشخص شد که فاصله ی زمانی بین مرگ آنها ۱۵ هزار سال است.
دانشمندان با استفاده از تاریخ گذاری رادیوکربن سن بوریس که توله شیر نر بود را ۴۳ هزار و ۴۴۸ سال تشخیص دادند و اسپارتا که ماده است هم ۲۷ هزار و ۹۶۲ سال دارد.a اسپارتا و b بوریس است. همینطور c اسپارتا و d بوریس است
برپایه این تحقیقات هر دوی این شیرها هنگام مرگ یک یا دوماهه بودند و باآنکه علت مرگ آنها معلوم نیست اما دانشمندان می گویند که هیچ شواهدی از حمله حیوانات شکارچی به آنها وجود ندارد.
دالن به سی ان ان می گوید: با عنایت به نحوه ی حفظ شدن آنها به نظر می آید که به سرعت دفن شده باشند ازاین رو امکان دارد درون گل و یا خاک منجمد افتاده باشند.
به نقل از محققان موهای اسپارتا خاکستری تا قهوه ای روشن است و بوریس موهای روشن تر خاکستری زرد دارد.
این احتمال وجود دارد که رنگ موهای آنها با سن آنها ارتباط داشته باشد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1400/05/17
17:57:41
0.0 / 5
716
تگهای کشف اجساد ۲ توله شیر عصر یخبندان که موهایشان هم حفظ شده است! بعلاوه فیلم: تحقیقات , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم