مقامات روسی خبر دادند؛

روسیه برای افزایش خرید خودروی برقی کمک هزینه می دهد

روسیه برای افزایش خرید خودروی برقی کمک هزینه می دهد

بیست و یکم: مقامات روسیه بمنظور افزایش تقاضای داخلی برای خرید خودرو های برقی ساخت روسیه قصد دارند کمک هزینه های مالی یا سوبسید پرداخت کنند.به گزارش بیست و یکم به نقل از رویترز، وزیر اقتصاد روسیه روز گذشته اعلام نمود میزان استفاده از خودرو های برقی در روسیه که دارای منابع فراوان نفت و گاز است، از کشورهای اروپایی بسیار کمتر است و خودروی برقی در داخل روسیه تولید نمی گردد. اما دولت به دنبال راه اندازی خط تولید خودرو های برقی در روسیه است و مشوق های مالی را نیز برای تقویت این بخش در داخل روسیه در نظر گرفته است.
از مجموع ۴۵ میلیون خودروی درحال تردد در روسیه در سال قبل میلادی، تنها ۱۱ هزار خودرو برقی بوده اند که آنها نیز عمدتا خودرو های مستعمل و دست دوم بوده اند. خودرو های برقی هنوز در مقایسه با خودرو های بنزین سوز قیمت بالایی دارند و پس دولت روسیه برای کاهش قیمت و افزایش جذابیت آنها سوبسیدهایی را در نظر خواهد گرفت.
این سوبسید ۲۵ درصد از هزینه های خرید خودرو های برقی ساخت روسیه را پوشش خواهد داد و موجب خواهد شد این خودرو ها حداکثر ۸۵۷۰ دلار قیمت داشته باشند. انتظار می رود اجرای این طرح از سال ۲۰۲۲ شروع شود. روسیه می خواهد تا سال ۲۰۳۰ سالانه تعداد ۲۲۰ هزار خودروی برقی تولید نماید. ظاهراً شرکت های خودروسازی خارجی نیز به تولید خودروی برقی در داخل روسیه علاقه نشان داده اند.


منبع:

1400/05/16
12:25:14
0.0 / 5
679
تگهای روسیه برای افزایش خرید خودروی برقی کمک هزینه می دهد: تولید , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بیست و یکم