کوشش برای ساخت سیستم سرنگونی انبوه پهپادها

کوشش برای ساخت سیستم سرنگونی انبوه پهپادها

سیستم ˮTHORˮ که قاتل و ساقط کننده پهپادها است، به یک سیستم جدید سلاح مایکروویو مجهز شد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، آزمایشگاه تحقیقاتی نیروهای مسلح(AFRL) با موفقیت نمونه اولیه خود موسوم به "پاسخگوی عملیاتی تاکتیکی با قدرت بالا"(THOR) را آزمایش کرده و درحال برنامه ریزی است تا از دانش فنی خود دراین زمینه برای ساختن یک سیستم تسلیحاتی الکترونیکی پیشرفته برای سرنگونی انبوه هواپیماهای بدون سرنشین(پهپادها) استفاده نماید.
هجوم پهپادها تازه ترین و بزرگترین مسئله در جنگ ها است و کشورها هم اکنون به دنبال راهکارهای ابتکاری هستند که بتواند در میادین جنگ مقابل این مسئله مورد استفاده قرار گیرد.
از آنجائیکه هزینه توسعه پهپادها هر روزه کاسته می شود، تهدیدات برای اهداف غیرنظامی نیز درحال افزایش است. بدین سبب اقدامات ضد پهپادی از روش های سنتی به روش های ابتکاری و جدید درحال حرکت است. استفاده از تابش اشعه مایکروویو با انرژی بالا و هدایت آن بمنظور ساقط کردن پهپادها یکی از این روش ها است که به شکل گسترده مورد آزمایش قرار گرفته است.
حالا "AFRL" بیش از دو سال است که درحال آزمایش این فناوری است. نمونه اولیه آن موسوم به "THOR" شامل یک کانتینر قابل حمل و نقل با یک بشقاب(دیش) ماهواره ای در بالای آنست. این سیستم قادر می باشد پهپادها را بصورت انتخابی مورد هدف قرار داده و آنها را به سادگی سرنگون کند.
این اسلحه حالا آماده خدمت رسانی است و این سیستم را می توان با حداقل پرسنل و در عرض چند ساعت در هر مکانی مستقر کرد. ضمن این که "THOR" با برق محلی کار می کند.
حالا "AFRL" می خواهد یک سیستم پیشرفته با بهره گیری از فناوری مشابه بسازد و می خواهد برای این کار با شرکت هایی که در حوزه جهت دهی انرژی فعالیت می نمایند، همکاری کند. "AFRL" تخصص فنی خودرا به اشتراک گذاشته و از ظرفیت شرکای خود برای تولید اقتصادی این سیستم ها در مقیاس بالا استفاده خواهدنمود.1400/05/15
13:47:30
0.0 / 5
829
تگهای کوشش برای ساخت سیستم سرنگونی انبوه پهپادها: آزمایش , الكترونیكی , تحقیقات , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم