مصونیت در برابر باكتریها؛

ساخت دو واکسن ایرانی برای راندمان در صنعت آبزیان

ساخت دو واکسن ایرانی برای راندمان در صنعت آبزیان

بیست و یکم: دو واکسن در زمینه آبزیان ازطریق یک شرکت دانش بنیان به تولید رسید تا راندمان این صنعت بیشتر شود.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، «استرپتوکوکوزیس» و «لاکتوکوکوزیس» دو واکسنی هستند که در مقابل عوامل باکتریایی پوشش محافظتی قابل قبولی را برای آبزیان به وجود می آورد. این دو واکسن که آبزیان را در مقابل عامل باکتریایی لاکتو کوکوزیس مصون می کند با تلاشی دانش بنیانی در داخل کشور تولید شد.
تا قبل از این اغلب مزرعه داران از آنتی بیوتیک ها برای کنترل بیماری در ماهیان استفاده می کردند که متاسفانه رو به گسترش است؛ بدین جهت باید روش جایگزین برای کاهش مصرف آنتی بیوتیک تولید شود. این واکسن، آبزیان خصوصاً ماهیان را از بیماریهای باکتریایی خطرناک مصون می کند. طبق تحقیقات؛ مصرف زیاد آنتی بیوتیک ابعاد ناخوشایندی دارد اما مصرف واکسن چنین نیست.
تاکنون نیاز کشور به واکسن استرپتوکوکوزیس و لاکتوکوکوزیس بوسیله واردات تامین می شد. اما تولید آن در داخل کشور توانسته بخش زیادی از نیازهای داخل را مرتفع کند.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با درک اهمیت تولید واکسن هایی برای پیشگیری و کاهش بیماریها و مرگ ومیر آبزیان، از تلاش یک شرکت دانش بنیان برای تولید این واکسن های کاربردی حمایت کرده است.
این مجموعه درصدد توسعه روش های پاک و پذیرفته شده بین المللی برای مبارزه با بیماریهای آبزیان است.


منبع:

1400/05/13
11:50:52
0.0 / 5
707
تگهای ساخت دو واکسن ایرانی برای راندمان در صنعت آبزیان: تحقیقات , تولید , دانش بنیان , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم