رئیس انستیتو فینلای كوبا خبر داد؛

كارایی واكسن ایران - كوبا برای افراد زیر 18 سال

كارایی واكسن ایران - كوبا برای افراد زیر 18 سال

بیست و یکم: رییس انستیتو فینلای کوبا از کارایی واکسن مشترک ایران - کوبا در افراد زیر 18 سال آگاهی داد.به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، ویسنته ورز بنگومو رییس انستیتو فینلای کوبا امروز در نشست خبری که بصورت آنلاین در محل وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: واکسن مشترک ایران و کوبا بر پایه بیوشیمی و بیوتکنولوژی به تولید رسیده که کمتر کشوری توانسته از این دو علم برای تولید واکسن استفاده نماید.
وی با اعلان اینکه طی مدت شیوع کرونا، ما همکاریهای علمی با ایران داشته ایم و تا حالا راه خوبی را پیش رفته است، گفت: امیدواریم بتوانیم هفته های آتی جشن مشترکی برای به ثمر نشستن این همکاری داشته باشیم.
رئیس انستیتو فینلای کوبا اشاره کرد: ما نشان دادیم که دوز یادآور این واکسن برای افرادی که بیماریهای زمینه ای دارند، مناسب می باشد.
وی در ادامه با اشاره به نتیجه مطالعات کارآزمایی بالینی برای افراد زیر ۱۸ سال گفت: فاز دوم این واکسن تا آخر تابستان مشخص می شود و به نظر نمی رسد که نیاز به فاز سوم باشد.
رئیس انستیتو فینلای کوبا افزود: با بررسی هایی که داشتیم ایمنی واکسن برای افراد مشخص شده و امیدواریم بتوانیم مجوز اضطراری برای کودکان را به دست بیاوریم.
وی با اعلان اینکه تیم تحقیقاتی که از روند کارآزمایی بالینی در تهران بازدید داشتند از نتایج شگفت زده شدند، اظهار داشت: حتی این تیم اعلام نمودند که ما بسیاری از موارد جدید را در فرآیند کارآزمایی بالینی یاد گرفتیم.
رئیس انستیتو فینلای کوبا با تاکید بر این که تست بالینی این واکسن نوترکیب بسیار پیچیده بود، اشاره کرد: ما خوشحالیم که فاز سوم این واکسن در ایران برمبنای استانداردهای لازم و حتی بالاتر از استانداردهای مجاز انجام گرفته است.
وی درباب همکاریهای بین المللی با دیگر کشورها برای تولید واکسن کوبایی، اشاره کرد: ما از نقطه نظرات شرکای علمی کشورهای ایتالیا، فرانسه و چین برای ارتقای واکسن بهره بردیم.
ویسنته ورز بنگومو اضافه کرد: منطق این واکسن ایجاد یک پلت فرم جدید با سطح ایمنی بالا است که می تواند علاوه بر جلوگیری از ابتلاء به کرونا، از ابتلا به سایر عفونت ها پیشگیری کند. این موضوعی است که واکسن های کووید ۱۹ تولید شده ندارند و پیشگیری برابر عفونت ها نخواهند داشت.


منبع:

1400/05/05
23:32:25
0.0 / 5
598
تگهای كارایی واكسن ایران - كوبا برای افراد زیر 18 سال: استاندارد , تحقیقات , تكنولوژی , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم