آزمایشگاه موسسه علوم و صنایع غذایی گواهینامه ISO ۱۷۰۲۵ گرفت

آزمایشگاه موسسه علوم و صنایع غذایی گواهینامه ISO ۱۷۰۲۵ گرفت

به گزارش بیست و یکم رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی از موفقیت آزمایشگاه مرکزی این موسسه در دریافت گواهینامه ISO/IEC ۱۷۰۲۵ از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (NACI) با رعایت اصول مدیریت کیفیت اطلاع داد.به گزارش بیست و یکم به نقل از موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، دکتر قدیر رجب زاده اظهار داشت: استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵ تعیین کننده الزامات عمومی برای کیفیت و احراز صلاحیت آزمایشگاه های آزمون و کالیبراسیون و مهم ترین مدرک تاییدیه دقت و صحت نتایج آزمون آزمایشگاهی در سطح کشور است.
وی عنوان کرد: سیستم مدیریت آزمایشگاه، کنترل مدارک و مستندات، شرایط محیطی آزمایشگاه، روش های آزمون و کالیبراسیون و صحه گذاری روش ها، سرویس و نگهداری تجهیزات، قابلیت ردیابی اندازه گیری ها، برنامه های کنترل کیفیت نتایج و... از الزامات فنی آزمایشگاه برای دریافت این گواهینامه به شمار می آید.
رئیس موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با اشاره به اینکه ارزیابی الزامات کیفی و فنی بر مبنای روش های اجرایی آزمایشگاه انجام شده و شرایط محیطی، مستندات و سوابق هم مورد بررسی قرار گرفت، اضافه کرد: این آزمایشگاه دارای گواهینامه تأیید صلاحیت بعنوان آزمایشگاه همکار سازمان ملی استاندارد و محیط زیست، برای عرضه خدمت به تولیدکنندگان مواد غذایی است.
وی اظهار داشت: آزمایشگاه مرکزی موسسه بعد از تلاشهای بی وقفه مدیران و کارشناسان و بعد از بازرسی کارشناسان مرکز ملی تایید صلاحیت ایران موفق به دریافت گواهینامه و استقرار و پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵ شد.
رجب زاده اظهار داشت: از آنجائیکه کیفیت فرآیندی مداوم است امیدواریم با استفاده از توانمندی ها و پتانسیل های موجود در آزمایشگاه های این موسسه بتوانیم گامی موثر در جهت عرضه هر چه بهتر خدمات به تولیدکنندگان، پژوهشگران و دانشجویان برداریم.
وی همینطور ضمن اشاره به اهمیت استراتژیک محصول زعفران برای کشور تصریح کرد: با عنایت به مرجع بودن این آزمایشگاه برای تأیید کیفیت زعفران و نظر به فعالیتهای علمی و بین المللی موسسه، دریافت این گواهینامه می تواند به قابل استناد بودن نتایج آزمون ها در سطح جهانی کمک قابل توجهی کند.


منبع:

1400/05/03
23:15:13
0.0 / 5
605
تگهای آزمایشگاه موسسه علوم و صنایع غذایی گواهینامه ISO ۱۷۰۲۵ گرفت: آزمایش , استاندارد , پژوهش , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بیست و یکم