پرورش فلفل تند در فضا

پرورش فلفل تند در فضا

ناسا می خواهد از فلفل تند قرمز و سبز رنگ در رژیم های غذایی فضانوردان در فضا استفاده نماید.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از تی ان، "شین کیمبرو" فضانورد ناسا بعنوان بخشی از آزمایش "PH-۰۴" آزمایش کاشت بذر فلفل تند هچ(Hatch chile pepper) را شروع کرده است. بذرها در ماه ژوئن و در ۲۲ امین مأموریت خدمات تأمین مجدد تجاری اسپیس ایکس به ایستگاه فضایی بین المللی رسیدند.
بذرها شامل بذر فلفل تند سبز هچ اسپانیولا نیومکزیکو با تندی متوسط هستند. این فلفل یکی از معدود گونه هایی است که افراد به صورت معمول آنرا وقتی سبز و بعدها که به رنگ قرمز در می آید، مصرف می کنند.
در آزمایش های زمینی این فلفل ها مناسب بودن خود جهت استفاده در محیط های کنترل شده را نشان دادند. پیش از آنکه فضانوردان آنها را برای آخرین بار برداشت کنند این فلفل ها حدود چهار ماه رشد خواهند کرد. این اولین باری است که فضانوردان ناسا عملیات کامل پرورش فلفل تند از دانه تا رشد کامل را در ایستگاه فضایی انجام می دهند.
گام بعدی فضانوردان چشیدن آن است که اگر داده ها نشان دهد مصرف آن برای خدمه خطری ندارد باقی آن به منظور تجزیه و تحلیل بیشتر به زمین ارسال می شود.
محققان، بذرها را در دستگاهی به نام "APH " قرار دادند. APH یکی از سه محفظه رشد گیاه ناسا در ایستگاه فضایی است. این محفظه بیشتر از ۱۸۰ سنسور دارد که همان زمان که گیاه در داخل آن رشد می کند، میزان رطوبت، دما و غلظت دی اکسید کربن محیط را تنظیم می کنند.


در این تصویر شین کیمبرو دستگاهی به نام "حامل علم"(science carrier) را در محفظه(APH) قرار می دهد. این محفظه شامل ۴۸ بذر فلفل شیلی هچ است. فضانوردان در ایستگاه فضایی و تیمی از محققان مرکز فضایی کندی با هم همکاری خواهند کرد تا رشد فلفل را حدود چهار ماه پیش از برداشت آنها کنترل کنند. این یکی از طولانی ترین و چالش برانگیزترین آزمایش های گیاهی است که در داخل آزمایشگاه مداری انجام می شود.
"مت رومین"(Matt Romeyn) محقق اصلی آزمایش PH-۰۴ اظهار داشت: این آزمایش به علت جوانه زنی طولانی و زمان رشد این محصول یکی از آزمایش های پیچیده رشد گیاه در ایستگاه فضایی است. ما قبلاً مرحله گل دادن گیاهان را به منظور افزایش شانس رشد یک گیاه در فضا انجام داده ایم، چونکه فضانوردان برای رشد محصول باید عملیات گرده افشانی فلفل را انجام دهند. فلفل سرشار از ویتامین C و سایر مواد مغذی است. ویتامین C آنها حتی از برخی مرکبات هم بیشتر است. این موارد سبب می شود فلفل یک گزینه عالی برای آزمایش در ایستگاه فضایی باشد. پرورش سبزیجات رنگی در فضا می تواند مزایای طولانی مدت خوبی بر سلامت جسمی و روانی فضانوردان داشته باشد.
منبع:

1400/04/26
21:34:55
0.0 / 5
760
تگهای پرورش فلفل تند در فضا: آزمایش , خدمات , دستگاه , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بیست و یکم