در خانه نوآوری و فناوری ایران؛

۱۵ محصول حوزه حمل و نقل رونمایی گردید

۱۵ محصول حوزه حمل و نقل رونمایی گردید

به گزارش بیست و یکم ۱۵ محصول حوزه حمل و نقل در خانه نوآوری و فناوری ایران با حضور معاون علمی و فناوری و دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی رونمایی گردید.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، ۱۵ محصول رونمایی شده شامل روغن هوایی کاربردی در هواپیماهای سبک و فوق سبک، سامانه تماس اضطراری، سامانه مدل سازی اطلاعات (مکانی و توصیفی)، ساختمان برپایه فناوری اطلاعات مکانی، سامانه پایش سلامت محصولات کشاورزی مبتنی بر هوش مصنوعی و فناوری های ژئوماتیک و نرم‎ افزار سریع و آنلاین محاسبه شدت و مقدار شوری خاک در هر نقطه و هر زمان از ایران می شود.
همچنین از دیگر محصولات میتوان به نرم افزار سریع و آنلاین محاسبه سطح زیرکشت برنج و تفکیک نوع پرمحصول و کم محصول، نرم افزار سریع و آنلاین محاسبه آشکارسازی تغییرات سطحی، با کاربردهای مختلف، سامانه ای برای جمع آوری اطلاعات هواشناسی، میز یک محوره، پایش و تهیه تصاویر هوایی و ماهواره ای و نقشه تراز ارتفاعی و کاربری اراضی، طراحی و ساخت دستگاه سنجش اصطکاک روی باند، سامانه کمک ناوبری بصری روشنایی باند، بومی سازی قوای محرکه تمام برقی خودرو و فرستنده دیجیتال تلویزیونی ۳ کیلو وات و موتور مینی توربوجت اشاره نمود.
ایجاد ۳۵۰ هزار اشتغال مستقیم در اقتصاد دانش بنیان
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری در این مراسم، ضمن اشاره به این که در سالهای اخیر فرهنگ تازه ای وارد ادبیات کشور شده است، اظهار داشت: چند سالی است که اصطلاحات جدیدی مانند صندوق های خطرپذیر، دانش بنیان ها و غیره وارد ادبیات پژوهش کشور شده است. شکل گیری زیست بوم بزرگی با بیشتر از ۷ هزار شرکت دانش بنیان و خلاق، هم موید این مورد است.
ستاری اضافه کرد: بیشتر از ۶۰ صندوق پژوهش و فناوری بوجود آمده است و تعداد زیادی از صندوق بورسی که به تأمین سرمایه ورود کرده اند همینطور انواع کارخانه های نوآوری و خیل عظیم جوانان که در ۱۰ هزار استارتاپ فعال می باشند هم مستندات دیگری برای توسعه این فرهنگ در کشور است.
رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: شکل گیری اقتصاد جدیدی با ابعاد بیشتر از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان و اشتغال مستقیم بالای ۳۵۰ هزار نفر هم نتیجه توسعه علم و فناوری در کشور است. یک حرکت جدید و جدی با گردش اقتصاد بالا در کشور راه افتاده است و برخی شرکت ها فروش های میلیاردی را تجربه کرده اند.
ستاری درباره حوزه های پیشروی فناورانه کشور، اظهار داشت: در حوزه زیست فناوری، نانو، هوایی، هوافضا، سلول های بنیادی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوری های دیجیتال و غیره سرآمد هستیم.
معاون علمی و فناوری با اشاره به اینکه مهم ترین دستاورد این سال ها در حوزه علم و فناوری توسعه شرکت ها، تولید محصولات با فناوری و فروش و تجاری سازی این محصولات است. بعنوان مثال شرکتهای دانش بنیان بیشتر از ۳ هزار میلیارد تومان فروش داشته اند.
ستاری اضافه کرد: مفاهیم ایران ساخت و فناوری های خلاق هم حاصل همین تلاش ها است و امیدواریم این حرکت ادامه یابد.
وی بیان نمود: خوشحالم که نوآوری به صنعت خودرو رخنه کرده است اما باید تلاش نماییم صاحب صنعت باشیم نه مونتاژکار. در این صورت است که به متخصص، فناور و شرکت دانش بنیان نیاز داریم.
معاون علمی و فناوری با تکیه بر لزوم استفاده از نوآوری در صنعت حمل و نقل اظهار داشت: تزریق نوآوری به صنعت خودرو آینده آنرا تضمین می نماید.
وی اظهار داشت: آینده صنعت حمل و نقل به هوشمندسازی وابسته است و باید تلاش نماییم بعد از برقی سازی، مفهوم هوشمندسازی را در این صنعت نهادینه نماییم. این کار هم با تکمیل زنجیره آن امکانپذیر است.


منبع:

1400/04/20
22:41:39
0.0 / 5
865
تگهای ۱۵ محصول حوزه حمل و نقل رونمایی گردید: استارتاپ , پژوهش , تولید , دانش بنیان
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم