تولید ربات حشره ای سریع با قابلیت آوارنوردی

تولید ربات حشره ای سریع با قابلیت آوارنوردی

محققان دانشگاه برکلی از تولید ربات حشره ای جدیدی اطلاع داده اند که می تواند با سرعت بسیار زیادی از انواع موانع بالا رود و برای جستجو در بین آوارها ابزاری مناسب می باشد.به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، این ربات حتی از توانایی بالا رفتن از سطوح عمودی هم برخوردار می باشد و از تغییر ولتاژ برای تغییر میزان چسبندگی و چرخش های تند استفاده می نماید.
بخش اصلی این ربات یک بدنه مستطیلی شکل از جنس پلی وینیلیدن فلوراید (PVDF) است که با استفاده از یک پلیمر الاستیک ساخته شده و با اتصال جریان متناوب برق به آن به صورت مکرر خم و راست می شود و همین مساله حرکت ربات مورد اشاره را به سمت جلو ممکن می کند.
ربات چند سانتیمتری مذکور در صورت قرار گرفتن بر روی یک سطح صاف، می تواند در هر ثانیه ۲۰ برابر طول بدنش رو به جلو حرکت نماید و حتی مقادیر کمی بار را هم حمل کند. البته قدرت مانور این ربات کم است و مقرر است مهندسان در نسخه جدید ربات مورد اشاره این مشکل را هم رفع کنند.
این ربات از هوش زیادی هم برخوردار می باشد و بعنوان مثال می تواند با بررسی مسیر پیش رو در عرض چند ثانیه از یک مارپیچ بیرون برود. با نصب سنسورهای گازی بر روی ربات مذکور میتوان از آن برای شناسایی نقاط آلوده به انواع گاز بهره برد و بنابراین ربات مورد اشاره می تواند ابزاری برای شناسایی موارد نشت گاز باشد.
این ربات در دو مدل تولید می شود که یکی به صورت مستقیم به برق متصل می شود و دیگری با باتری کار می کند. مدلی که به صورت مستقیم به برق متصل می شود، سرعت بیشتری دارد و در هر ثانیه ۲۸ برابر طول بدنه خود رو به جلو حرکت می کند. مدل باتری دار با هر بار شارژ برای ۱۹ دقیقه قابل استفاده می باشد و می تواند حداکثر ۳۱ متر از مرکز کنترل خود فاصله بگیرد.


منبع:

1400/04/17
13:05:45
0.0 / 5
819
تگهای تولید ربات حشره ای سریع با قابلیت آوارنوردی: باتری , تولید , دانشگاه , ربات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم