رئیس جهاد دانشگاهی خبر داد؛

امكان ارائه خدمات جهاددانشگاهی در روستاها با ظرفیت بسیج

امكان ارائه خدمات جهاددانشگاهی در روستاها با ظرفیت بسیج

بیست و یکم: رییس جهاد دانشگاهی به استفاده از ظرفیت بسیج در ارائه خدمات جهاد دانشگاهی به روستا تاکید نمود.به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر به نقل ازجهاددانشگاهی، مراسم انعقادتفاهم نامه همکاری بین جهاددانشگاهی و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری با حضور دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی و سرتیپ دوم پاسدار دکتر مهدی رحیمی رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و تکنولوژی امروز، ۱۵ تیرماه انجام شد.
دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی در این مراسم اظهار نمود: تسریع در برنامه ی پیشرفت کشور و حل مشکلاتی که با آن مواجه هستیم خصوصاً در زمینه های اقتصاد و ایجاد اشتغال برای مردم با تمرکز بر جوانان ایجاب می کند امکانات سازمان های توانمند جمهوری اسلامی خصوصاً در حوزه توسعه علمی و فناورانه که می تواند منجر به اجرای پروژه های بزرگ و ایجاد اشتغال و خدمات برای مردم در سراسر کشور شود در کنار هم قرار گیرند و یکدیگر را تکمیل کنند تا به سرعت بخشیدن به برنامه توسعه کشور کمک کنند.
وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی فناوری های مختلفی را در سطح ملی و در سطح بین المللی به وجود آورده که بسیاری از این فنآوری های مانند رویان شناخته شده است، اضافه کرد: در زمینه های علمی و فناورانه جهاددانشگاهی توانمندی های خوبی در گستره جغرافیایی کشور دارد. البته گستره جغرافیایی ما تمرکز بر مراکز استانها و تعداد کمی از شهرهای بزرگ است.
رئیس جهادانشگاهی اشاره کرد: توان تولید فناوری های زیادی را داریم که باید این همکاری ها آنرا تسریع کند تا این فناوری ها تولید شوند و در دسترس مردم قرار گیرند.
وی به تشریح کارهای جهاددانشگاهی پرداخت و اظهار داشت: در زمینه آموزش توانمندی خوبی در اختیار جهاددانشگاهی است.
رئیس جهاددانشگاهی اضافه کرد: خاصیت بسیج علمی این است که تا عمق روستاهای کشور فعالیت می کند، بدین سبب می توانیم بگوییم تعدادی از خدمات ما که قابلیت استفاده در روستاها را دارد مانند بحث اصلاح نژاد دام سبک و سنگین که باتوجه به شرایط ویژه آب و هوای کشور از مباحث ضروری کشور است با بهره گیری از ظرفیت کل بسیج خیلی راحت می تواند در اختیار مردم قرار گیرد.
وی اظهار نمود: خوشحال هستیم که این دو مجموعه که هر دو زاده انقلاب و به همه لحاظ شبیه هم هستند می توانند همکاری خوبی با هم داشته باشند و امیدواریم که با انعقاد این تفاهم نامه بتوانیم در سرعت بخشیدن به توسعه کشور و حل مشکلات در جهت ایجاد اشتغال و رفاه برای مردم عزیز کمک نماییم.
در ادامه سرتیپ دوم پاسدار دکتر مهدی رحیمی رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری از کوشش های جهادگونه جهاددانشگاهی خصوصاً درعرصه علم و فناوری کشور تقدیر و تشکر می کنم.
وی با اشاره به اینکه پتانسیل هایی چه بصورت بالفعل و چه بصورت بالقوه در دو طرف وجود دارد، اظهار داشت: امروز مفتخر هستیم در خدمت جهاددانشگاهی هستیم که زاییده این انقلاب است و می رود که کشور را در امتداد علم و فناوری، هم در امتداد اشتغال زایی دانش بنیان و هم در امتداد کسب مرجعیت علمی و در رسیدن به تمدن نوین اسلامی یاری کند.
رحیمی اظهار نمود: یکی از ظرفیت های بسیار مهم کشور جهاددانشگاهی است، اما پتانسیل ها و مزیت هایی در بسیج وجود دارد که اگر به جهاددانشگاهی متصل شود می تواند تغییر و تحولات اساسی تر و بهتری در عرصه علم و فناوری کشور بوجود آورد.
رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری با اشاره به مزیت بسیج افزود: یکی از مزیت های نسبی بسیج وجود سرمایه های انسانی توانمند و متخصص از دانش آموزی تا اساتید است و اغلب این افراد کسانی هستند که یک تفکر جهادی و بسیجی دارند. مزیت دوم قابلیت بسیج کنندگی کارهای نهضتی در عرصه علم و فناوری است. سومین مزیتی که در بسیج وجود دارد شبکه فیزیکی مویرگی است که در سطح کشور به وجود آورده است.
وی اظهار نمود: بسیج در عرصه های مختلف فعالیت می کند که یکی از عرصه هایی که برمبنای بیانیه گام دوم هدف گذاری شد عرصه علم و فناوری است. ما در عرصه علم و فناوری سالانه ۱۰۰۰ طرح را هدف گذاری و حمایت می کنیم؛ تلاش داریم موانعی که در راه مخترعین، مبتکرین و فناوران و واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان وجود دارد برداریم.
وی در آخر اشاره کرد: در زمینه علوم انسانی اسلامی خصوصاً و در زمینه سبک زندگی ایرانی اسلامی کار خوبی در بسیج صورت گرفت و در ادامه این راه جهاددانشگاهی می تواند کمک موثری به ما کند.


منبع:

1400/04/16
23:37:22
0.0 / 5
653
تگهای امكان ارائه خدمات جهاددانشگاهی در روستاها با ظرفیت بسیج: آموزش , پژوهش , تكنولوژی , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم