تولید ماده به شدت فشرده شونده با هوش مصنوعی

تولید ماده به شدت فشرده شونده با هوش مصنوعی

بیست و یكم: پژوهشگران هلندی دانشگاه تی یو دلت، با استفاده از فناوری هوش مصنوعی موفق به طراحی ماده ای به شدت فشرده شونده شده اند.به گزارش بیست و یكم به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، تولید ماده مورد اشاره كه استواری زیادی نیز دارد، زمینه را برای تولید موادی پیشرفته در آینده فراهم می آورد كه بدون آنكه جای زیادی را اشغال كنند، قابل حمل و نقل هستند و در محل استفاده می توان آنها را از حالت فشرده خارج ساخت و برای ایجاد سازه های مختلف به كار گرفت.
محققان با استفاده از یك رویكرد داده محور كامپیوتری توانستند این ماده قابل فشرده سازی را با استفاده از نوعی پلیمر تولید كنند. هوش مصنوعی برنامه ریزی در مورد نحوه انتخاب عناصر مفید برای این كار، طول و عرض آنها، پروسه تولید و پروسه فشرده سازی را ممكن كرد.

تولید ماده مورد اشاره با الهام از سازه های بادبان های خورشیدی صورت گرفته كه برای تسهیل حركت فضاپیماها بااستفاده از نیروی اعمال شده توسط نور تولید می شوند و مشابه بادبان هایی هستند كه به وسیله باد به حركت درآمده و موجب حركت كشتی ها در دریاها می شوند.
محققان امیدوارند در آینده بتوان از این روش برای تولید دوچرخه ها، میزها، چترها و وسایل دیگری بهره برد كه تابدان حد قابل تا زدن باشند كه بتوان آنها را حتی در جیب شلوار جای داد. هم اكنون مهم ترین چالش بر سر راه استفاده گسترده از این روش فشرده سازی، هزینه بالای طراحی و ساخت آنهاست.


منبع:

1398/07/26
17:53:31
5.0 / 5
4408
تگهای تولید ماده به شدت فشرده شونده با هوش مصنوعی: تولید , دانشگاه , دوچرخه , طراحی
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیست و یکم