6طرح توانمندسازی آزمایشگاه های كشور به اجرا درآمد

6طرح توانمندسازی آزمایشگاه های كشور به اجرا درآمد

معاونت علمی و فناوری اعلام نمود با اجرای ۶ سرفصل، آزمایشگاه های فعال کشور توانمند شدند.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که زیرساختی برای توسعه صنعت آزمایشگاهی در کشور به حساب می آید توانسته تابحال ۶ راهکار را برای توانمندسازی مجموعه های فعال این حوزه تعریف کند.
«حمایت از تعمیر و نگهداری، کالیبراسیون و ارتقای تجهیزات»، «حمایت از خرید نمونه های مرجع استاندارد و کالیبراسیون»، «حمایت از خرید دستگاههای آزمایشگاهی ساخت ایران»، «حمایت از استقرار استانداردهای آزمایشگاهی»، «حمایت از آموزش کارشناسان و فعالیت در چارچوب کارگروه های تخصصی» و «حمایت از خرید و استقرار نرم افزار مدیریت فرآیندهای آزمایشگاهی» ۶ برنامه شبکه برای توانمندسازی آزمایشگاه ها است.
در اجرای این برنامه ها، ارائه مشاوره های تخصصی لازم به آزمایشگاه ها برای انتخاب درست روش های نگهداری تجهیزات، بهره برداری از استانداردها و انتخاب تجهیزات مناسب برای توسعه دامنه خدمات هم صورت می گیرد. در این راستا همچنین، شبکه با برگزاری کارگاه های آموزش تخصصی و تشویق کارشناسان آزمایشگاه ها به انتقال تجربه و به اشتراک گذاری دانش خود با سایر کارشناسان، به ارتقای دانش تخصصی پرسنل آزمایشگاه ها کمک می نماید.
این شبکه با هدف پشتیبانی از توسعه فعالیتهای آزمایشگاه ها، ارتقای توانمندی ها و کمک به رشد، توسعه و بهبود عملکرد کارشناسان آزمایشگاه ها، حمایت های متنوعی برای مراکز عضو شبکه در نظر گرفته است. حمایت های شبکه در هر سال، بر مبنای امتیاز آخرین دوره ارزیابی عملکرد آزمایشگاه در شبکه انجام می شود.
در حال حاضر بیشتر از یک هزار مجموعه فناور آزمایشگاهی در این شبکه عضو هستند. همینطور عددی بالاتر از ۲۰ هزار دستگاه و تجهیز در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی به اشتراک گذاشته شده است.
تسهیلات و اعتبار عرضه شده به این مجموعه ها هم از رقم ۹۵۰ هزار خدمات گذشته است.


منبع:

1400/03/30
14:19:34
0.0 / 5
683
تگهای 6طرح توانمندسازی آزمایشگاه های كشور به اجرا درآمد: آزمایش , آموزش , استاندارد , خدمات
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیست و یکم