معاونت علمی اعلام كرد؛

تولید قطعات یدكی كشتی در كشور منطبق با استانداردهای بین المللی

تولید قطعات یدكی كشتی در كشور منطبق با استانداردهای بین المللی

معاونت علمی و فناوری اعلام نمود قطعات یدکی کشتی ها با دریافت استانداردهای بین المللی به بازار داخلی راه می یابند.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، تولید استاندارد قطعات یدکی کشتی ها یکی از مهم ترین نیازهای صنعت دریایی است. قطعاتی که نقشی اثرگذار در تامین امنیت و ارتقای کیفیت خدمات در این صنعت دارد.
بر همین اساس نیز ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از اولویت های خودرا تامین قطعات یدکی کشتی در کشور منطبق با استانداردهای بین المللی قرار داده است تا با این کار به نیازهای صنعت دریایی کشور با توان بومی پاسخ داده شود.
برای این کار هم ابتدا با کمک نهادهای ذیربط نیازها و قطعات یدکی راهبردی در صنعت کشتی سازی را احصا کرده و به شرکت های دانش بنیان ارائه کرده است تا با کمک توان داخلی به آن پاسخ دهد. کاری که در کنار اشتغالزایی به تامین داخلی نیازهای این صنعت هم کمک می نماید.
اما این کار در قالب توانمندی ها و ظرفیت های موجود در شبکه تامین خودرو های سنگین و محصولات ریلی در حال اجراست.
شبکه ای از شرکتها و تخصص ها که پتانسیل خوبی برای تامین قطعات مورد نیاز و کاربردی در صنعت کشتی رانی و کشتی سازی دارند. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در همین راستا تلاش می کند تا با ستاندن استانداردهای بین المللی، تولید و تامین این قطعات را با ستاندن پروتکلهای جهانی و بازار بین المللی که یکی از مهم ترین نیاز صنایع دریایی است به نتیجه برساند.
صنعت دریایی کشور یکی از صنایعی است که به توان داخلی اعتماد کرده و چند سالی است بواسطه وجود تحریم ها در تلاش است تا به نیازهای خود با اتکا به شرکت های دانش بنیان و خلاق پاسخ دهد. کاری که می تواند راهگشای کشور در ایام سخت و دشوار اقتصادی باشد.
زیست بوم فناوری و نوآوری نیز در چند سال اخیر ثابت کرده که توانایی تامین نیاز صنایع کشور را دارد و بگفته سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری «در هر قسمتی از کسور که تعداد شرکت های دانش بنیان بیشتر است، ضربه پذیری کاهش پیدا می کند.» به همین دلیل نیز در چند سال اخیر صنایعی که از دارایی های فکری و تخصصی کشور به نحو مطلوبی برخوردار شده اند، مسیر توسعه خودرا تسهیل کرده اند.
یکی از این بخش ها، صنعت دریایی است که با اعتماد به شرکت های دانش بنیان توانسته در مقابل تحریم ها بایستد و به نیازهای خود با کمک جوانان و سرآمدان علمی کشور پاسخ دهد. این کار هم با هم افزایی تخصص ها و ظرفیت های موجود در صنعت ریلی ممکن شده است. یعنی سرریز فناوری صنعت ریلی به صنعت دریایی که می تواند گره گشای نیازهای هر دو صنعت باشد.
البته همه این قطعات با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منطبق با استانداردهای جهانی به تولید می رسد و روانه بازار خواهد شد.

1400/03/29
19:29:01
0.0 / 5
700
تگهای تولید قطعات یدكی كشتی در كشور منطبق با استانداردهای بین المللی: استاندارد , تولید , خدمات , دانش بنیان
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم