سورنا ستاری:

در نانو پیشتاز هستیم، نانو و بایو میانبر هستند

در نانو پیشتاز هستیم، نانو و بایو میانبر هستند

به گزارش بیست و یكم معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاكید بر اینكه در حوزه نانو پیشتاز هستیم، گفت:، نانوتكنولوژی و بایوتكنولوژی در مقابل تكنولوژی های صنعتی، میانبر هستند.به گزارش بیست و یكم به نقل از مهر، دكتر سورنا ستاری امروز در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو كه با حضور رضا اردكانیان وزیر نیرو در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، تصریح كرد: كشور ما همواره پیشتاز در فناوری نانو بوده است.
وی با اشاره به اینكه از ۶ سال قبل توجه جدی به تجاری سازی محصولات نانو داشته ایم، اظهار داشت: این محصولات همواره نتیجه سرمایه گذاری بخش های خصوصی بوده است چونكه سرمایه گذاری بخش دولتی نمی تواند مثمر ثمر باشد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاكید بر توجه به حوزه نانو و بایو اضافه كرد: توسعه فناوری نانو و توسعه زیست فناوری و رسوخ آنها در صنعت می تواند هزینه ها را كاهش دهد؛ از جانب دیگر، سبب تحولات جدی در كشور خواهد شد.
به گفته ستاری، نانو تكنولوژی و بایو تكنولوژی در مقابل تكنولوژی های صنعتی، میانبر هستند كه در عرصه فناوری اتفاق می افتند.
وی با تاكید بر اینكه پژوهشگاه های دولتی نمی توانند محصولاتی را با فناوری تولید كنند، تصریح كرد: این پژوهشگاه ها دولتی هستند و سرمایه گذاری دولتی روی آنها شده است ازاین رو نمی توان انتظار داشت كه از بخش دولتی محصولی بیرون بیاید.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به پژوهشگاه نیرو اظهار داشت: این پژوهشگاه مِنتور پژوهشی را انجام می دهد و این اقدام را با كمك بخش خصوصی در پیش می گیرد تا بتواند از استارت آپ ها و شركت های دانش بنیان، محصولاتی بیرون آورد.
ستاری افزود: روش درست در پژوهشگاه نیرو در پیش گرفته شده در صورتیكه این پژوهشگاه در بخش دولتی است؛ امیدواریم همه پژوهشگاه ها، پژوهشگاه نیرو را الگوی خود قرار دهند.
وی با تاكید بر اینكه بخش دولتی نباید به تنهایی پژوهشگاه راه اندازی كند، اظهار داشت: هزینه های دولتی نمی تواند محصولاتی را در حوزه فناوری به بازار وارد كند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاكید كرد: امیدواریم پژوهشگاه نیرو الگوی تمام وزارتخانه ها باشد كه به توسعه تكنولوژی و فناوری برسد.
ستاری اضافه كرد: امیدواریم دوازدهمین نمایشگاه نانو، نمایشگاه خوبی باشد و چرخه تجاری سازی در این عرصه افزایش یابد.
وی تصریح كرد: باید چرخه تجاری سازی بچرخد و بتوانیم در فرایند تولید مقاله و پتنت پیشرفت نماییم، چون كه اینها همه به یكدیگر وابسته هستند.

1398/07/18
14:11:19
5.0 / 5
4352
تگهای در نانو پیشتاز هستیم، نانو و بایو میانبر هستند: پژوهش , تكنولوژی , تولید , دانش بنیان
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بیست و یکم