مطالعه بر روی دندان ها در فضا

مطالعه بر روی دندان ها در فضا

به گزارش بیست و یکم ایستگاه فضایی بین المللی بتازگی عکسی از یکی از فضانوردان ایستگاه فضایی بین اللملی منتشر نمود و نوشت: پلاک روی دندان های شما زیست لایه هستند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، آنها در ادامه افزودند: مطالعات قبلی نشان داده است که پروازهای فضایی موجب تشکیل زیست لایه های منحصر به فردی می شود که نه تنها ضخیم تر هستند بلکه از مقاومت بیشتری نیز نسبت به آنچه در زمین است، برخوردار می باشند. مطالعه آزمایش شرکت مراقبت های شخصی کولگیت-پالمولیو(Colgate-Palmolive) امکان دارد به بینش جدیدی در مورد چگونگی کاهش زیست لایه های دندان در فضا و زمین منجر شود.
زیست لایه(Biofilm) اجتماعی از سلول های میکروارگانیسمی است که به یک سطح متصل شده اند و توسط مواد پلی مری خارج سلولی پوشیده شده اند.
فضانوردان در مطالعه "تأثیر عوامل استرس زای محیطی بر رشد و درمان زیست لایه های دهانی(زیست لایه های دهانی در فضا)"، تأثیر جاذبه بر رفتار باکتری های دهان همچون ساختار جامعه باکتری ها و تغییرات بوجود آمده در پاسخ باکتریایی به عوامل معمول مراقبت از دهان را بررسی می کنند.
این یافته ها می تواند به توسعه درمان های جدید برای مبارزه با بیماری های دهانی مانند پوسیدگی دندان، التهاب لثه و التهاب بافت های اطراف دندان منجر شود. تحقیقات یاد شده همینطور می تواند بینشی در مورد چگونگی تأثیر ریز جاذبه بر میکروبیوم سایر سطوح مخاطی بدن فراهم آورد. تحقیقات در داخل ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) در داخل اتاق ریزسیال شناسی زیست لایه دهانی (OBMC) انجام می شود.

منبع:

1400/03/24
22:51:30
0.0 / 5
640
تگهای مطالعه بر روی دندان ها در فضا: آزمایش , تحقیقات , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم