عینك آفتابی هوشمندی كه متناسب با شرایط تیره و روشن می شود

عینك آفتابی هوشمندی كه متناسب با شرایط تیره و روشن می شود

بیست و یکم: یک استارتاپ مبادرت به ساخت یک عینک آفتابی هوشمند کرده است که با یک برنامه در گوشیهای هوشمند قابل کنترل است و میزان تیرگی شیشه های آن متناسب با تغییر در وضعیت نور محیط تغییر می کند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، استارتاپی به نام "آمپر"(Ampere) یک عینک آفتابی هوشمند طراحی نموده است که تیرگی شیشه های آن بنا بر تقاضا و شرایط محیط بوسیله یک برنامه روی گوشیهای هوشمند یا با فشار یک دکمه تغییر می کند. همین طور یک مدل لوکس از آن دارای بلندگوهای داخلی و یک میکروفن برای برقراری تماس است.
برخلاف عینک های کلاسیک که با لنزهای فتوکرومیک ساخته می شوند و در پاسخ به نور بیشتر بطور خودکار تغییر رنگ می دهند، این عینک موسوم به "داسک"(Dusk) با لنزهای الکتروکرومیک تولید شده است. این نوع از شیشه در واکنش به سیگنال های الکتریکی تغییر رنگ می دهد.
استفاده کنندگان از "داسک" چند راه برای تغییر میزان تیرگی شیشه های عینک خود دارند. همچون یک دکمه در زیر یکی از دسته های عینک که دارای سه سطح تیرگی از پیش تعیین شده است​. همین طور برای کنترل بیشتر و دقیق تر می توان از یک برنامه موبایلی بهره برد که در آن یک نوار موجود است که به کاربران امکان می دهد تیرگی شیشه عینک را از صفر تا صد درصد تنظیم کنند.
همین طور می توان تنظیمات دلخواه را ذخیره کرد تا بعداً به آسانی در دسترس باشند. "آمپر" می گوید تغییر در میزان تیرگی "داسک" در ۰.۱ ثانیه اتفاق می افتد.


اگر تمام این موارد، چیزی است که شما در یک عینک آفتابی هوشمند به دنبال آن هستید، مدل "داسک لایت"(Dusk Lite) انتخاب مناسبی است، اما مدل لوکس "داسک" نیز تولید شده است که دارای بلندگو و میکروفن برای برقراری تماس تلفنی، صحبت با دستیارهای هوشمند صوتی یا گوش دادن به موسیقی است.
گفتنی است که با وجود این که بلندگوهای این مدل روی دسته عینک هستند، اما "آمپر" می گوید فقط کاربری که عینک را پوشیده قادر به شنیدن صدای آنها است.
همین طور اگر کاربر عینک خودرا در نزدیکی خود نبیند می تواند با بهره گیری از برنامه موبایلی آنرا به صدا درآورد تا به کاربر در یافتن آن کمک نماید.
از نظر دوام باتری نیز "آمپر" می گوید کاربران فقط با بهره گیری از خاصیت های تغییر تیرگی عینک تا یک هفته نیاز به شارژ کردن آن نخواهند داشت. "داسک" همین طور تا چهار ساعت استفاده مداوم از بلندگوها را پشتیبانی می کند.
این عینک همین طور دارای درجه مقاومت در مقابل آب تحت گواهی "IP۶۵" است که "آمپر" ادعای ضد آب بودن آنرا دارد. اما باید توجه داشت که کاربران نباید آنرا کاملا در آب فرو ببرند.
شرکت "آمپر" درحال تامین بودجه برای تولید انبوه "داسک" است. مدل "داسک لایت" که مدل لوکس این عینک است با قیمت ۲۴۹ دلار و مدل معمولی آن با قیمت ۱۷۹ دلار به فروش خواهد رسید و اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، فروش آن در ماه آگوست شروع می شود.
منبع:

1400/03/13
23:21:06
0.0 / 5
862
تگهای عینك آفتابی هوشمندی كه متناسب با شرایط تیره و روشن می شود: استارتاپ , باتری , تولید , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم