ایلان ماسك:

استارشیپ از وسط اقیانوس پرتاب خواهد شد!

استارشیپ از وسط اقیانوس پرتاب خواهد شد!

بیست و یکم استارشیپ از وسط اقیانوس پرتاب خواهد شد!


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، "ایلان ماسک" در حساب کاربری توییتر خود اعلام نمود که کار ساخت سکوی پرتاب فضایی شرکت "اسپیس ایکس" در اقیانوس موسوم به "دیموس"(Deimos) به خوبی درحال پیشروی است و سال آینده می تواند میزبان پرتاب موشک "استارشیپ"(Starship) باشد.
این سکوی پرتاب دریایی یک سازه دریایی است که بعنوان بخشی یکپارچه از سیستم موشکی "استارشیپ" عمل خواهدنمود.
این سکو قابلیت پرتاب و فرود موشک "استارشیپ" ؛ موشکی که "ماسک" ادعا می کند انسان را به مریخ خواهد برد، خواهد داشت.
گفتنی است که اوایل امسال، شرکت "اسپیس ایکس" دو دکل نفتی از کار افتاده را در نزدیکی سواحل تگزاس خریداری کرد تا به سکوهای پرتاب شناور برای "استارشیپ" تبدیل شوند. این دو دکل نفتی تغییر شکل یافته به نام دو قمر کوچک سیاره مریخ به اسامی "فوبوس"(Phobos) و "دیموس"(Deimos) نام گذاری شده اند.
اکنون "ایلان ماسک" در توییتر وجود و ساخت این سکوی پرتاب دریایی را تأیید کرده و بر تصویری که یک طرفدار از تصور خود درباره این سکوی پرتاب دریایی به اشتراک گذاشته بود، صحه گذاشت.


از آنجا که "اسپیس ایکس" تازه ترین نمونه اولیه موشک "استارشیپ" موسوم به "SN۱۵" را با موفقیت در تگزاس آزمایش کرد و این نسخه تبدیل به نخستین نمونه اولیه ای شد که بدون انفجار به کار خود اختتام می دهد، این شرکت به توسعه این مدل از موشک خود ادامه می دهد.
در حالی که "ایلان ماسک" هنوز مهلت نهایی برای فرود "استارشیپ" در مریخ تعیین نکرده است، در اکتبر گذشته تخمین اولیه خود درباره فرود روی مریخ در سال ۲۰۲۲ را پس گرفت و سال ۲۰۲۴ را تعیین کرد.
مدار چرخش خورشیدی زمین و مریخ هر دو سال یک دفعه این سیاره ها را به نزدیک ترین مسیر بین خود می رساند، بنا بر این سه ماموریت رباتیک به سمت سیاره سرخ همچون مریخ نورد "استقامت"(Perseverance) ناسا و مریخ نورد "ژورونگ"(Zhurong) چین طی چند هفته گذشته روانه مریخ شدند.


"ماسک" در مورد موضوع فرود روی مریخ در سال ۲۰۲۴ اظهار داشت: من فکر می کنم ما یک فرصت برای مبارزه پیدا کرده ایم، اما برای تحقق این امر، تیم "اسپیس ایکس" باید خیلی سریع تر جلو برود. نخستین کسانی که به مریخ سفر می کنند بی شباهت به کسانی نیستند که اولین بار قطب جنوب را کاوش کردند. احتمالاً هم گروهی در راه رسیدن به مریخ طی چند دهه آینده قربانی خواهند شد.
به هر حال سفر به مریخ مطمئناً خطرناک خواهد بود و سوالات ما در این مورد با شروع پرتاب از سکوهای دریایی در سال ۲۰۲۲ بیشتر هم خواهد شد.
منبع:

1400/03/11
22:42:46
0.0 / 5
723
تگهای استارشیپ از وسط اقیانوس پرتاب خواهد شد!: آزمایش , ربات , سیاره , سیستم
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم