قابل توجه صنعتگران؛

توربینهای گازی ۶ تن آلودگی تولید می كنند

توربینهای گازی ۶ تن آلودگی تولید می كنند

یک شرکت دانش بنیان فیلترهای نانویی کاربردی در توربین های گازی را به تولید رساندند که سبب کاهش قابل توجه آلایندگی هوا شده است.به گزارش بیست و یکم به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، محمدجواد فروندی، مدیر طراحی محصولات و تولید نانوالیاف یک شرکت دانش بنیان درباره تاثیر نانوفیلترهای این شرکت در کاهش آلودگی هوا اظهار داشت: در یک منطقه متوسط از نظر آلودگی به ازای هر توربین گازی، هر سال تا شش تُن آلودگی وارد محیط می شود که استفاده از نانوفیلترهای این شرکت به کاهش این آلودگی کمک شایانی کرده است.
به گفته فروندی، این شرکت بواسطه استفاده از نانوالیاف در محصولات خود موفق به دریافت عنوان دانش بنیانی شده است.
مدیر طراحی شرکت افزود: استفاده از نانوالیاف باعث شده تا فیلترهای این شرکت توان جداسازی ذرات با ابعاد کوچکتری را داشته باشد؛ در حقیقت ذراتی که قبل از این از فیلترهای معمولی عبور می کرد و در موتور خودرو رسوب می کرد یا وارد ریه افراد می شد، در فیلترهای نانویی به دام می افتند که این به مفهوم تصفیه کارآمدتر هوا یا سیال عبوری از فیلتر است.
وی اشاره کرد: استفاده از نانوالیاف در این فیلترها باعث شده تا منافذ موجود در این فیلترها نانومتری شده و طیف گسترده تری از ذرات را به دام بیاندازد.
فرورندی عنوان کرد: مهم ترین اثر فیلترهای هوای احتراق نانو، کاهش ورود ذرات معلق زیر یک میکرون به محیط است که این محیط می تواند کابین هواپیما، موتورخودرو، نیروگاه و حتی سیستم تنفسی انسان باشد. این به نوبه خود موجب کاهش هزینه تعمیرات، سوخت و نگهداری نیز می شود.
مدیر طراحی شرکت افزود: مزیت دیگر استفاده از این نوع فیلترها کاهش میانگین افت فشار برای دستگاه مصرف کننده در طول استفاده است که این مزیت به طولانی شدن عمر فیلتر کمک کرده و ظرفیت غبارگیری افزایش می یابد.

1400/03/04
22:42:13
0.0 / 5
709
تگهای توربینهای گازی ۶ تن آلودگی تولید می كنند: تولید , دانش بنیان , دستگاه , سیستم
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیست و یکم