نقشه راه فناوری در صنعت دریا تدوین می شود

نقشه راه فناوری در صنعت دریا تدوین می شود

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری نقشه راه صنعت دریایی را تدوین می کند.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، ۳چالش مهم و اصلی صنعت دریایی کشور شناسایی شد تا با روش های فناورانه و با کمک شرکت های دانش بنیان پاسخ داده شود.
ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعنوان یکی از نهادهای موثر در توسعه فناوری های صنعت دریایی در تلاش است تا با رفع چالش های اصلی این حوزه، گامی مفید در جهت گسترش این صنعت راهبردی در کشور بردارد.
این روزها حمل و نقل دریایی در کشور، بعنوان یکی از قدیمی ترین صنایع، به دنبال استفاده از تکنولوژی های جدید برای رفع نیازها و چالش های خود است. فناوری هایی که نقشی موثر در کاربردی تر شدن این صنعت دارند و می توانند به رشد و توسعه اقتصادی در کشور کمک کنند.
ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با همین هدف با نهادهای اثرگذار و شرکت های دانش بنیان به این حوزه ورود کرده و از میان خیلی از چالش ها، ۳ نیاز مهم را شناسایی کرده و اقداماتی برای رفع آنها دارد.
این ۳ چالش به موضوعات «ملاحظات عملیاتی»، «نظارتی» و «ایمنی» دریایی مرتبط می باشد. مقرر است ستاد با همکاری شرکت های دانش بنیان و خلاق بعد از بررسی وضع موجود و شناسایی نیازهای این حوزه در قالب نقشه راه فناوری های دریایی در راه حل این چالش ها گام بردارد.

1400/02/31
15:04:42
0.0 / 5
821
تگهای نقشه راه فناوری در صنعت دریا تدوین می شود: تكنولوژی , دانش بنیان , شركت , صنعت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم