ابداع یك فناوری برای صحبت با شناگران در حال شنا

ابداع یك فناوری برای صحبت با شناگران در حال شنا

یک تکنولوژی جدید شامل یک بیسیم در دست مربی و یک گیرنده که توسط شناگر حمل می شود، امکان صحبت و آموزش شناگر توسط مربی را در حال شنا کردن فراهم می آورد.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، مربیان شنا کار دشواری دارند، برای اینکه مجبورند فریاد بزنند تا شاید شناگران زیر آب و در حال شنا کردن صدای آنها را بشنوند و در این صورت هم ممکنست صدای آنها شنیده نشود. حالا یک سیستم جدید برای حل این مشکل با بهره گیری از ارتباطات رادیویی یک طرفه طراحی شده است.
این سیستم موسوم به "Sonr" توسط "دیمیتری ولوشین" شناگر و کارآفرین اختراع شده است و توسط یک شرکت مولداویایی به نام "Simpals" تولید شده است.
این سیستم از دو قسمت تشکیل شده است: یک بیسیم "واکی تاکی" که توسط مربی نگه داری می شود و یک بلندگو/گیرنده ضد آب که توسط شناگر حمل می شود.


گفتنی است که دستگاه گیرنده شناور تولید شده است، بدین سبب در صورت جدا شدن از شناگر روی آب بصورت شناور خواهد ماند. حتی می توان آنرا زیر کلاه شنا قرار داد یا آنرا به بند عینک شنا وصل کرد.
مربی با این سیستم می تواند برای ارائه نظرات و دستورالعمل های لازم به شناگر به آسانی با بیسیم صحبت کند و صدای وی در لحظه به شناگر می رسد.
لازم به ذکر است که دامنه جانبی این سیستم ۳۰۰ متر است. ضمن این که سیگنال آن می تواند تا عمق یک متری آب حرکت نماید.
گیرنده سیستم "Sonr" ضد آب و دارای پوشش ضد باکتریایی است.
علاوه بر اینها، مربی می تواند با انتخاب فرکانس های مختلف همزمان با ۳۰ شناگر صحبت کند.


همین طور می توان تنظیم کرد که این سیستم بعنوان یک مترونوم(نگه دارنده ضرباهنگ) عمل کند و با ارائه سیگنال های صوتی به شناگران کمک نماید تا سرعت حرکت خودرا کنترل کنند.
این سیستم اکنون برای پیش سفارش دردسترس است و قیمت آن از ۱۴۹ دلار آغاز می شود.1400/02/28
23:44:11
0.0 / 5
684
تگهای ابداع یك فناوری برای صحبت با شناگران در حال شنا: آموزش , ابداع , تولید , دستگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم