بیستمین مأموریت راكت لب با شكست مواجه گردید

بیستمین مأموریت راكت لب با شكست مواجه گردید

بیستمین مأموریت شرکت فضایی ˮراکت لبˮ(Rocket Lab) با موشک ˮالکترونˮ(Electron) با شکست به پایان رسید تا این شرکت، دومین شکست را در یک سال تجربه کند.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت "راکت لب" طی یک سال دومین شکست را در پرتاب های خود تجربه نمود.
این شرکت اعلام نمود بیستمین مأموریت موشک "الکترون" اندکی بعد از اشتعال مرحله دوم موشک گرفتار یک ناهنجاری و مشکل شد و بار فضاپیما به همراه ماهواره رصد زمین متعلق به شرکت "بلک اسکای"(BlackSky) از دست رفت.
کارکنان این شرکت هنوز در حال بررسی علت این مورد هستند، باآنکه تصاویر نشان داده است که مرحله دوم موشک بعنوان بخشی از واکنش خودکار به خرابی، خاموش شده است.
مرحله اول موشک مطابق انتظار در اقیانوس سقوط کرد و "راکت لب" امیدوار به بازیابی آن است.
مرحله دوم موشک هم پس این مشکل در امتداد راه تعیین شده خود حرکت کرد و خطری برای کسی ایجاد نکرد.
"پیتر بک" مدیر عامل "راکت لب" از شرکت "بلک اسکای" عذرخواهی نمود و قول داد که شرکتش علت این حادثه را دریابد.
"راکت لب" طبق معمول، چندین فضاپیما در دست تولید دارد و احیانا با تأخیری طولانی مواجه نخواهد شد. گفتنی است که فقط چند هفته طول کشید تا "راکت لب" بعد از شکست در ژوئیه سال ۲۰۲۰ مأموریت خویش را از سر بگیرد.
"راکت لب" تابحال بیشتر موفق بوده است و ۱۷ مأموریت را به مدار زمین رسانده است.
حادثه اخیر برای این شرکت یک یادآوری است که استارتاپ های فضایی در اوایل کار خود با مشکلاتی روبرو می شوند. بعنوان مثال شرکت "اسپیس ایکس"(SpaceX) سال ها طول کشید تا معایب موشک های قابل استفاده مجدد خویش را برطرف کند. ازاین رو پیش از این که "راکت لب" بتواند مشکلات خویش را پشت سر بگذارد، امکان دارد احتیاج به اصلاحات بیشتری داشته باشد.
منبع:

1400/02/27
09:30:57
0.0 / 5
828
تگهای بیستمین مأموریت راكت لب با شكست مواجه گردید: استارتاپ , بازی , تولید , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم