رویداد پیوند فناوران در حوزه جلبك و صنعت ساختمان

رویداد پیوند فناوران در حوزه جلبك و صنعت ساختمان

به گزارش بیست و یکم نخستین رویداد پیوند فناوران با شتابدهنده در زمینه جلبک و صنعت ساختمان برگزار می گردد.



به گزارش بیست و یکم به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، نخستین رویداد پیوند به منظور بهم رسانی صاحبان ایده های استارت آپی در نخستین مراحل شکل گیری ایده و شتابدهنده های دانش بنیان بعنوان عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در زمینه جلبک و صنعت ساختمان، بامداد دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی خواهد شد.
نخستین رویداد پیوند به دو حوزه جلبک و صنعت ساختمان اختصاص خواهد داشت. فناوری هایی که در حوزه جلبک جزئیات طرح خویش را به شتابدهنده های دانش بنیان معرفی خواهند کرد شامل تولید زیست توده هماتوکوکوس پلوویالیس حاوی آستاگزانتین، تولید محرک رشد گیاهی همراه با ریز جلبک، تولید آستازانتین در گرید انسانی از ریز جلبک، استخراج رنگدانه های طبیعی از ریز جلبک ها، استخراج آلژینات از جلبک، تولید و استحصال رنگدانه های جلبکی و تولید مکمل غذایی و دارویی بر پایه میکروجلبک است.
همچنین طرح هایی که برای جذب شتابدهنده در نخستین رویداد پیوند در حوزه صنعت ساختمان توانمندی های خویش را معرفی خواهند کرد شامل طرح توجیه ربات های خدماتی، طرح سنتز پلیمر با قابلیت جذب CO۲، طرح دیوارباغ، طرح ژئوکان، Silencer، طرح اصلاح و ارتقاء خواص روسازی آسفالتی، بهسان، اِویمو و مدل سازی سازه با استفاده بسته آموزشی ارغوان است.
فعالیت شتابدهنده ها، هزینه های قابل ملاحظه ای دارد و با ریسک های مختلفی هم همراه می باشد. ازاین رو در اکثر کشورها، نهادهای دولتی و عمومی، با کمک های بلاعوض از این نوع فعالیت ها حمایت می کنند. صندوق نوآوری و شکوفایی هم در جهت کمک به تحقق و توسعه اقتصاد دانش بنیان، تکمیل زنجیره ایده تا بازار و تجاری سازی نوآوری ها، دستاوردهای پژوهشی و اختراعات و کاربردی کردن دانش از فعالیت شتابدهی ایده های فناورانه حمایت می کند. این پشتیبانی از طریق رویداد «پیوند» به این شکل خواهد بود که ایده پردازان و استارت آپ هایی که هنوز به مرحله MVP نرسیده اند طی فراخوانی شناسایی شده و آماده عرضه به شتابدهنده ها می شوند.

1400/02/26
14:43:26
0.0 / 5
675
تگهای رویداد پیوند فناوران در حوزه جلبك و صنعت ساختمان: آموزش , پژوهش , تحقیقات , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم