پیش بینی زمان مرگ با بررسی میكروبیوم روده

پیش بینی زمان مرگ با بررسی میكروبیوم روده

به گزارش بیست و یکم محققان فنلاندی می گویند با بررسی ساختار نوعی میکروبیوم موجود در روده انسان میتوان از یک دهه قبل زمان مرگ احتمالی ناشی از ابتلاء به بیماریهای خطرناک را پیش بینی نمود.به گزارش بیست و یکم به نقل از نیواطلس، این پژوهش نشان میدهد تحلیل مواد تشکیل دهنده یک ساختار میکروبیوم در روده افراد منجر به پیش بینی زمان مرگ احتمالی افراد از ده تا حداکثر پانزده سال زودتر خواهد شد.
نتایج این تحقیق علمی که در نشریه نیچر به چاپ رسیده مبتنی بر بررسی نمونه های میکروبیوم مورد اشاره است که از ۷۲۱۱ داوطلب با متوسط سنی ۵۰ سال در فنلاند به دست آمده است. این نمونه ها در سال ۲۰۰۲ جمع آوری شده و طی یک بازه زمانی ۱۵ ساله مورد بررسی قرار گرفته است.
این میکروبیوم از خانواده میکروب های Enterobacteriaceae است و گسترش دامنه فعالیت آن احتمال مرگ به سبب ابتلاء به بیماریهای تنفسی و گوارشی را بیشتر می کند. همین طور افزایش مقدار کمی Enterobacteriaceae منجر به بیشتر شدن احتمال ابتلاء به سرطان های در رابطه با روده بزرگ و بیماریهای التهابی روده می شود.
هنوز معین نیست چه عواملی به افزایش مقدار این میکروبیوم کمک می نماید و پژوهشگران در حال بررسی این مساله هستند. اما بنظر می رسد پیروی از سبک زندگی سالم و پرهیز از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات، عدم پرخوری، استفاده از مواد غذایی سالم و تازه جلوی افزایش آنرا بگیرد.


منبع:

1400/02/22
22:41:15
0.0 / 5
697
تگهای پیش بینی زمان مرگ با بررسی میكروبیوم روده: پژوهش , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم