سورنا ستاری:

بومی سازی تجهیزات برقی منجر به خودكفایی در صنعت خودروسازی می شود

بومی سازی تجهیزات برقی منجر به خودكفایی در صنعت خودروسازی می شود

بیست و یکم: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: بومی سازی تجهیزات برقی و الکترونیکی خودرو ضمن ایجاد اشتغال، می تواند کاهش ارزبری و خودکفایی این صنعت را به همراه داشته باشد.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ضمن بازدید از بخش های مختلف یک خودروسازی اظهار داشت: به کمک شرکت های دانش بنیان اتفاق مهمی در حوزه خودروسازی رخ داده است. صنعت خودروسازی با کسب توانمندی طراحی، ماشین سازی و ارتقا می تواند جایگاه واقعی خودرا پیدا کند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به ظرفیت های فناورانه نهفته در صنعت خودروسازی اظهار داشت: بطور مثال، بومی سازی تجهیزات برقی و الکترونیکی خودرو ضمن ایجاد اشتغال، می تواند کاهش ارزبری و خودکفایی این صنعت را به همراه داشته باشد. خودورسازی حوزه ای است که شرکت های دانش بنیان و خلاق در صورتیکه از توانمندی طراحی برخوردار باشند، توسعه محصولات بر بستر یک پلت فرم مشترک محقق می شود.
رئیس ستاد توسعه فناوری های هوایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی با تاکید بر این که صنایع باید به سمت بهره مندی از نوآوری شرکت های دانش بنیان و خلاق حرکت کنند تا از دانش فنی و توانمندی طراحی و توسعه برخوردار شوند، بیان کرد: با سرمایه گذاری و استقبال صنایع بزرگ، حالا توانمندی طراحی و ماشین سازی در صنایع خودروساز به کمک شرکت های دانش بنیان و خلاق، محقق شده است و امیدواریم شاهد روزی باشیم که این شرکتها باتوجه به ظرفیت های خوبی که دارند، هر سال با توانمندی طراحی برمبنای یک پلت فرم یکپارچه بتوانند نوآوری و رقابت پذیری را در محصولاتشان بیش از پیش توسعه دهند.
مرکز تحقیقات این گروه صنعتی، همکاری مشترکی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در امتداد تولید خودروی مدرن اقتصادی و ایران ساخت، تولید گیربکس بومی، موتور سه استوانه کم مصرف ایران ساخت، بومی سازی تجهیزات برقی و الکتریکی دارد. چهار ماه برای انجام فاز طراحی مفهومی این خودرو پیش بینی شده است تا با حمایت معاونت علمی و فناوری روند تولید این خودرو به کمک شرکت های دانش بنیان جلو برود و پروسه آن، توسط کمیته همکاری مشترک دنبال شود.


منبع:

1399/12/28
13:47:45
0.0 / 5
620
تگهای بومی سازی تجهیزات برقی منجر به خودكفایی در صنعت خودروسازی می شود: الكترونیكی , تحقیقات , تولید , دانش بنیان
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم