۲ مخترع كنیایی بازوی رباتیك قابل كنترل با ذهن ساختند

۲ مخترع كنیایی بازوی رباتیك قابل كنترل با ذهن ساختند

به گزارش بیست و یکم دو مخترع اهل کشور کنیا یک بازوی رباتیک آینده نگرانه اختراع کرده اند که میتوان آنرا با امواج مغز کنترل کرد. این دستگاه می تواند انقلابی در نحوه تعامل افراد دارای معلولیت با جهان ایجاد نماید.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شاید یکی از بخش های داستان های علمی-تخیلی به نظر برسد، اما دو مخترع کنیایی آنرا به دنیای واقعی آورده اند. "دیوید گاتو" و "موسی کیونا" یک بازوی رباتیک اختراع کرده اند که می تواند توسط امواج مغز کنترل شود. اختراعی که می تواند سبب یک انقلاب در نحوه تعامل افراد دارای معلولیت با جهان شود.
این وب سایت با "گاتو" و "کیونا" صحبت کرده و از آنها در مورد منبع الهام خود برای چنین اختراعی پرسیده است که سخنان آنان در زیر آمده است.
"کیونا" می گوید: من از دوران کودکی یک مبتکر کنجکاو و پرشور بودم. ایده بازوی رباتیک هنگامی که در دبستان بودم و مادر یکی از دوستانم را دیدم که دستش از زیر آرنج قطع شده بود، در ذهنم کاشته شد. همکلاسی های من به خاطر این معلولیت تمایل نداشتند با او ارتباط داشته باشند و این همان زمانی بود که به فکر ساخت این دستگاه افتادم.
وی افزود که همینطور از افرادی الهام گرفته است که از بیماری "اسکلروز جانبی آمیوتروفیک"(ALS)، نقص مادرزادی و سکته مغزی رنج می برند و می خواهد برای آنها تفاوت ایجاد نماید.
از سوی دیگر، "گاتو" می گوید که الهام او برای ساخت این بازوی رباتیک از یک فیلم سینمایی گرفته شده است. وی اظهار داشت: من از یک مجموعه فیلم تلویزیونی به نام "پلیس ربات" الهام گرفتم. من مدام در مورد این فیلم و اینکه چگونه یک واحد ماشین رباتیک می تواند با یک انسان در سطح سلولی ارتباط برقرار کند، فکر می کردم.
او همینطور افزود که این بازوی رباتیک برای استقلال هرچه بیشتر افراد دارای معلولیت ساخته شده است.
"گاتو" افزود: هدف این رابط مغز به ماشین، ایجاد ارتباط مستقیم بین مغز و ماشین بدون استفاده از عضلات یا اعصاب محیطی است. من معتقدم که طی ۱۰ سال آینده می توانیم به تولید کنندگان پیشرو آفریقایی رباتیک زیستی/بیونیک تبدیل شویم.
او همینطور اظهار داشت که اعتقاد دارد توانایی تحول جامعه خویش را از راه این پروژه دارد و کارشناسان معتقدند که اختراع وی می تواند جهان را متحول کند.
منبع:

1399/12/24
12:53:37
0.0 / 5
624
تگهای ۲ مخترع كنیایی بازوی رباتیك قابل كنترل با ذهن ساختند: تولید , دستگاه , ربات , سایت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیست و یکم