بیل گیتس:

حدودا همه واكسن های كرونا، كارایی لازم را دارند

حدودا همه واكسن های كرونا، كارایی لازم را دارند

به گزارش بیست و یكم خراسان رضوی بیل گیتس، بنیان گذار میلیاردر مایكروسافت در مصاحبه با خبرگزاری سی ان ان اعلام نمود كه حدودا همه واكسن های كووید-۱۹ عملكرد خوبی دارند و عملكرد خوبی خواهند داشت.


به گزارش سی ان ان، هم اکنون، داده های اولیه واکسن های فایزر (Pfizer ) و مدرنا (Moderna ) مبین موفقیت این شرکت ها بوده است و گیتس انتظار دارد واکسن های آسترازنکا (AstraZeneca)، جانسون و جانسون (Johnson & Johnson) و نواواکس ( Novavax ) هم بزودی موفقیت مشابهی داشته باشند.
وی اظهار داشت: "من خوش بین هستم که تا ماه فوریه، تأثیر زیاد و ایمنی همه این واکسن ها تایید گردد. "
بر مبنای اظهارات دانشگاه جان هاپکینز، بنیان گذار میلیاردر مایکروسافت روز جمعه، یک روز پیش از آزمایش مثبت بیشتر از ۱۷۷هزار نفر به ویروس کرونا و مرگ حدود ۱۴۰۰ نفر با سی ان ان گفتگو نمود.
طی هفته های گذشته، ایالات متحده شاهد افزایش چشم گیر موارد مبتلا شدن بوده است و گیتس اظهار نمود که انتظار دارد تعداد مبتلایان روزانه همچنان افزایش یابد و در زمستان روزانه بیشتر از ۲۰۰۰ نفر به علت مبتلا شدن به این بیماری جان خویش را از دست بدهند.
ایشان در ادامه بیان نمود: "آمار مبتلایان همچنان در حال صعود است و انتظار می رود که این صعود به معنای واقعی کلمه تا ماه فوریه ادامه یابد و در این زمان احیانا بیشتر از ۲۰۰۰ مرگ ومیر روزانه رقم خواهد خورد. "
گیتس سفارش کرد که آمریکایی ها از ماسک استفاده کنند و در مورد اقدامات بهداشت عمومی هوشمند باشند.
وی افزود: "در حالت ایده آل، افراد به علت ظهور ابزارهای پزشکی، وضعیت را خوب می دانند اما می توانیم رفتار خوب را دو برابر نماییم. تلاش کنید خانواده شما در گروه آخرین مرگ ومیرهای این بیماری همه گیر نباشد چونکه تا بهار، زمانی که واکسن عمل کرده و تعداد مبتلایان کاهش یابند، شاهد این بیماری هستید، البته تغییر هوا هم به ما کمک خواهد نمود. "
کارایی واکسن و واکسیناسیون اکثریت افراد هم با چالش های خود روبروست. وی ادامه داد: بخش تدارکات ایالات متحده "کمی سردرگم است"، اما گیتس امیدوار است که این مسائل حل شود.
وی اظهار نمود: "شما می خواهید مطمئن شوید که هیچ یک از واکسن ها از بین نمی روند، من فکر می کنم با روشی نه چندان کامل، تدارکات هم حل خواهد شد. به عقیده من تعداد کافی از افراد واکسن را بزودی دریافت می کنند و مردم هم شاهد موارد ایمنی بیشتر خواهند بود و با گذشت زمان، ما به ۷۰ درصد موردنیاز برای پیشگیری از گسترش بیماری خواهیم رسید. "
به صورت شخصی، مراسم تعطیلات شکرگزاری گیتس نسبت به یک سال عادی با اعضای خانواده کمتری برگزار می شود.
وی تصریح کرد: "اکنون، زمانی نیست که مردم از مراسم روز شکرگزاری کاملا همان گونه که دوست دارند، لذت ببرند. من در روز شکرگزاری با خیلی از اعضای خانواده ارتباط ویدیویی برقرار خواهم کرد و برای صرف بوقلمون در کنار آنها نخواهم بود. "
منبع:

1399/09/03
13:34:47
5.0 / 5
653
تگهای حدودا همه واكسن های كرونا، كارایی لازم را دارند: آزمایش , دانشگاه , شركت
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم