شیشه از چوب تولید شد

شیشه از چوب تولید شد

به گزارش بیست و یكم محققان از چوب نوعی ماده شفاف و شیشه مانند تولید كرده اند كه در حفظ گرما ۵ بار بهتر از شیشه های عادی عمل می كند.به گزارش بیست و یکم به نقل از فیوچریسم، تعدادی از پژوهشگران وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا و چند موسسه پژوهشی یک ماده شفاف و شیشه مانند از چوب ابداع نموده اند که البته قدرتمندتر و ایمن تر و کم هزینه تر از شیشه معمول است.
مهم ترین چالش شیشه های معمول آن است که عایق خوبی نیستند و به صرفه جویی انرژی کمک نمی کنند. از طرفی تولید آن همراه انتشار مقدار زیادی گاز دی اکسید کربن است. تولید شیشه سالانه به حدود ۲۵ هزار متریک تن گاز دی اکسید کربن منجر می شود.
در تحقیقی که در نشریهJournal of Advanced Functional Materials انتشار یافته، محققان ادعا می کنند استفاده از ماده مذکور یا همان چوب شفاف سبب می شود کارآمدی گرمایشی پنجره خانه ها ۵ بار بیشتر از شیشه عادی شود.
برای تولید این ماده از چوب درخت بالسا استفاده شده که سرعت رشد زیاد و استقامت بالایی دارد.
چوب در یک حمام مخصوص سفید کننده، اکسیده می شود و در مرحله بعد یک پلیمر مصنوعی به آن افزوده می شود. ماده حاصل نه تنها شفاف است بلکه مانند پلاستیک عمل می کند. همینطور مقاومت این ماده در مقابل ضربه بهتر از شیشه است و به جای خرد شدن، خم می شود.


منبع:

1399/07/13
20:56:00
5.0 / 5
1384
تگهای شیشه از چوب تولید شد: ابداع , پژوهش , تولید , محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم