رئیس جهاددانشگاهی به پاسخ به مهر:

راه اندازی بیمارستان سلول درمانی متوقف گردید

راه اندازی بیمارستان سلول درمانی متوقف گردید

به گزارش بیست و یكم رئیس جهاد دانشگاهی اظهار داشت: با عنایت به این كه كشور با مشكلات مالی روبرو شده است، راه اندازی بیمارستان سلول درمانی هم به مرحله توقف رسید.به گزارش بیست و یکم به نقل از مهر، دکتر حمیدرضا طیبی در حاشیه بیست و یکمین کنگره پزشکی تولیدمثل که از امروز شروع به کار کرد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طبیعی بود که با شروع بیماری کووید ۱۹ در چین و شیوع آن در کشورها، تمهیداتی را در جهت پیشگیری و درمان بیماری به کار بگیریم. در این راستا محققان جهاد دانشگاهی در زمینه تولید کیت، مواد ضدعفونی کننده، ماسک و … فعالیتهای خویش را از همان ابتدا شروع کردند و الان به مرحله تولید و تأمین نیاز رسیده اند.
رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه پژوهشگاه رویان، سلول درمانی را در زمینه درمان بیماری کووید ۱۹ در پیش گرفت، اظهار داشت: محققان این پژوهشگاه تحقیقاتی را در جهت استفاده از سلول های مزانشیمی در بافت های ریه آغاز کرده اند.
آغاز فاز دوم سلول درمانی در بیماران کووید ۱۹
طیبی افزود: این تحقیقات با همکاری بیمارستان های مسیح دانشوری، شریعتی و هاجر بود که فاز اولیه آن به اتمام رسیده و مقرر است فاز دوم آن با تعداد بیشتری صورت گیرد.
وی اضافه کرد: پروژه سلول درمانی در بیماری کووید ۱۹ یک پروژه زمانبر است که امیدواریم با سپری شدن مراحل فازهای بعدی نتایج خوبی حاصل شود.
طیبی با اشاره به اینکه محققان جهاد دانشگاهی در همه حوزه های در رابطه با کرونا اعلام آمادگی کرده اند، اظهار داشت: البته که خیلی از حوزه ها برای تأمین احتیاج به بودجه های زیادی احتیاج دارند اما تیم های جهاد دانشگاهی همواره مشغول به کار هستند.
تولید آنتی ژن هایی برای تشخیص کرونا
وی اظهار داشت: همینطور محققان جهاد دانشگاهی در تولید آنتی ژن ها برای تشخیص کرونا موفق بوده اند و توانستند این آنتی ژن ها را در اختیار مؤسسات و مراکزی که تست کرونا می گیرند، قرار دهند.
آخرین وضعیت بیمارستان سلول بنیادی
رئیس جهاد دانشگاهی در مورد بیمارستان سلول بنیادی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر اظهار داشت: یک زمانی شهردار وقت تهران لطف کرد و ساخت بیمارستان سلول بنیادی را برعهده گرفت اما این فرایند با بروز مشکلات مالی مواجه و پروژه تولید آن متوقف گردید.
وی با تاکید بر اینکه راه اندازی چنین بیمارستانی به علت تخصصی بودن کار سلول بنیادی در درمان از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: با عنایت به این که کشور با مشکلات مالی مواجه گردید، راه اندازی این بیمارستان هم به مرحله توقف رسید اما خیلی از درمان هایی که با سلول های بنیادی انجام می شود، با همکاری سایر بیمارستان ها به صورت محدود صورت می گیرد.
طیبی با اشاره به اینکه به علت مشکلات مالی راه اندازی چنین بیمارستانی امکانپذیر نیست، اظهار داشت: ما تلاش می نماییم تا پیش از راه اندازی این بیمارستان، خدمات سلول درمانی با همکاری بیمارستان ها به صورت محدود صورت گیرد.
به گفته وی، تلاش می نماییم این پروژه را از راه خیرین پیگیری نماییم، هر چند که بحران مالی خیرین را هم درگیر کرده است.
رئیس جهاد دانشگاهی تاکید کرد: محققان کشور حرف های نو و جدیدی در زمینه های مختلف علمی و فناوری دارند که باید آنرا دستکم نگیرند؛ در بحث سلول های بنیادی هم خیلی از فعالیت ها که توسط محققان کشور انجام می شوند، جدید هستند ازاین رو ما باید باور داشته باشیم که می توانیم با کشورهای پیشرفته رقابت نماییم.
وی در مورد یکی دیگر از فعالیتهای پژوهشگاه رویان اظهار داشت: محققان رویان در زمینه پارکینسون اقدامات جدیدی انجام داده اند که فاز آزمایشگاهی و حیوانی آن به اتمام رسیده و در آستانه آغاز فاز انسانی هستند.


منبع:

1399/06/13
21:22:09
5.0 / 5
1553
تگهای راه اندازی بیمارستان سلول درمانی متوقف گردید: آزمایش , پژوهش , تحقیقات , تولید
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بیست و یکم