با حضور معاون آموزش و كارآفرینی جهاد دانشگاهی و معاون اجتماعی شهرداری تهران؛

افتتاح مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهران

افتتاح مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهران

به گزارش بیست و یکم، با حضور معاون آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی و معاون اجتماعی شهرداری تهران و مدیران شهری تهران، ˮمرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهرانˮ با مشارکت و همکاری جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی در منطقه پنج تهران راه اندازی شد.به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، در مراسم افتتاح اولین مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهران که به صورت وبیناری با حضور دکتر محمد امین توکلی زاده، معاون اجتماعی شهرداری تهران افتتاح شد، دکتر محسن غفوریان، معاون آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی به همراه دکتر سیده مهری السادات موسوی، رئیس جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی، دکتر علی محرابی، مشاور مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، مهندس روح الله حدادی و مهندس منصور منصوری خجسته، علیرضا ثلاثی مسئول ستفا در جهاد دانشگاهی واحد علامه و مهندس پروین رو از سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران حضور داشتند.

معاون آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی در حاشیه راه اندازی اولین مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهران با تبریک ایام شعبانیه و راه اندازی این مرکز به دست اندرکاران آن اظهار داشت: جهاد دانشگاهی و شهرداری تهران ظرفیت ها و توانمندی های خوبی برای همکاری در زمینه اشتغال و کارآفرینی و هم عرضه آموزش های مهارتی دارند و جهاد دانشگاهی آمادگی دارد به عرضه خدمات خود با همکاری شهرداری در مناطق مختلف کلانشهر تهران بپردازد.

دکتر غفوریان ضمن اشاره به این که اشتغال مهم ترین دغدغه کشور برای جوانان و زنان است خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی تلاش می کند با همکاری و مشارکت دستگاههای علمی و اجرایی گامهای موثرتری در این عرصه بخصوص اشتغال دانش آموختگان بردارد.

دکتر مهری السادات موسوی، رئیس جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی هم در رابطه با این مرکز اظهار داشت: این مرکز با هدف آموزش و ارتقای توانمندی های شهروندان با همکاری تسهیلگران توسعه کسب و کار شکل گرفته و به عرضه مشاوره تخصصی در حوزه کسب و کار، راه اندازی و توسعه مشاغل خانگی، ترغیب شهروندان به عضویت در گروههای محلی و بهره مندی از خدمات مرکز، ایجاد زمینه اشتغال برای افراد نیازمند و خانواده های کمتربرخوردار، پشتیبانی از کسب و کارهای استارتاپی، ایجاد دفتر مددکاری اجتماعی و مشاوره شغلی و... می پردازد.

وی با تکیه بر این که در این مرکز بحث گسترش مشاغل خرد خانگی و صنایع کوچک محلی، ساماندهی و اتصال آنها به بازار فروش دنبال می شود، تصریح کرد: امروز شاهد همکاری خوب جهاد دانشگاهی و شهرداری در بحث توسعه کسب و کارهای خرد و خانگی هستیم و این مرکز اولین مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی در کلانشهر تهران است و شهروندان هم از راه سامانه و هم به صورت تلفنی خدمات مورد نیاز را در حوزه کسب و کارهای خرد و خانگی دریافت نمایند.

مهندس علی محرابی، مشاور سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران هم اظهار داشت: کارآفرینی برای مدیریت شهری بسیار اهمیت دارد و تلاش می نماییم با رونق کارآفرینی اقتصاد شهر و به دنبال آن، اقتصاد شهروندان رونق گیرد.

مهندس محرابی بر توسعه کسب و کار های خرد و کوچک بعنوان بستر رونق کسب و کارهای شهر تاکید و تصریح کرد: خوشبختانه جهاد دانشگاهی و شهرداری تهران همکاریهای خوبی را دنبال می کنند و بخشی از این همکاری ها در ایجاد مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهران نمود پیدا کرده است.

مهندس منصور منصوری خجسته، مسئول کارآفرینی منطقه پنج هم در حاشیه این افتتاح اظهار داشت: اولین مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهران با حمایت و همکاری جهاد دانشگاهی و شهرداری منطقه پنج راه اندازی شده و می تواند مرکزی برای توسعه کسب و کارهای خرد و خانگی برای شهروندان باشد. در این مرکز، مشاوران جهاد دانشگاهی به صورت مجانی به عرضه خدمات به شهروندان بپردازند.

مهندس منصوری خجسته، یکی از اهداف راه اندازی مرکز را ساماندهی کسب و کارهای خرد و خانگی عنوان نمود و اظهار داشت: این مرکز می تواند به همه شهروندانی که تمایل دارند وارد حوزه کسب و کارهای خانگی شوند، خدمات عرضه کند.

علیرضا ثلاثی، مدیر شعبه تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان (ستفا) جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی» هم در حاشیه این مراسم اظهار داشت: اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با همکاری جهاد دانشگاهی و وزارت کار شکل گرفت و این تجربه ها الان با شهرداری تهران و در مناطق و محله های مختلف شهری ادامه خواهد یافت.
وی ادامه داد: مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهران به عرضه خدمات نوین و مورد نیاز شهروندان کلانهشر تهران در حوزه کسب و کارهای خرد و خانگی می پردازد.
1401/12/25
13:32:46
0.0 / 5
79
تگهای افتتاح مرکز تسهیل و توسعه مشاغل خرد، کوچک و خانگی کلانشهر تهران: آموزش , استارتاپ , خدمات , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیست و یکم