تأکید بر اصلاح رویه دریافت تاییدیه استاندارد در گمرکات کشور برای ورود دستگاه های ماینر

تأکید بر اصلاح رویه دریافت تاییدیه استاندارد در گمرکات کشور برای ورود دستگاه های ماینر

بیست و یکم: مدیر کل اداره استاندارد استان تهران در جلسه امضاء تفاهم نامه همکاری و ایجاد دفتر استانداردسازی در سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، بر اصلاح رویه دریافت تاییدیه استاندارد در گمرکات کشور برای ورود دستگاه های ماینر و جلوگیری از ورود اجناس بی کیفیت تاکید نمود.به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، تفاهم نامه همکاری و ایجاد دفتر استانداردسازی در سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، چهارشنبه ۷ دی ماه ۱۴۰۱ به امضاء عباس نوری، مدیرکل اداره استاندارد استان تهران و دکتر محسن مردانی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف رسید.

مدیر کل اداره استاندارد استان تهران در این نشست بر اصلاح رویه دریافت تاییدیه استاندارد در گمرکات کشور برای ورود دستگاه های ماینر و جلوگیری از ورود اجناس بی کیفیت اصرار کرد.

مهندس نوری ابراز امیدواری کرد با امضاء این تفاهم نامه، زمینه استفاده از توان تخصصی لابراتوار های جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برای توسعه استانداردسازی و استانداردهای سیستم کیفیت در کشور افزایش یابد.

دکتر مردانی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف نیز با ارائه توضیحاتی درباره ی توانمندی و کارهایی که در حوزه استاندارد سازی، توسط متخصصان و کارشناسان این سازمان انجام شده است، ابراز امیدواری کرد با رفع مشکلات و موانع موجود، زمینه های همکاری برای دستیابی به اهداف استانداردسازی کالاها با بهره بردن از خدمات لابراتوار های تخصصی مهیا شود.

حمیدرضا عابدی، مدیر لابراتوار سامانه های الکترونیکی و هوشمند سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف نیز در این نشست، با درخواست نظارت بیشتر بر خوداظهاری کالاهای وارداتی، اصلاح قوانین گواهی در مبدا و نظارت بیشتر بر ورود کالا، اظهار داشت: لابراتوار تعیین معیار مصرف انرژی برای تجهیزات استخراج رمز ارزها (ماینر) این سازمان باتوجه به نیاز کشور و با هدف جلوگیری از ورود کالای بی کیفیت و پر مصرف برق و کمک به صنعت برق، با درخواست اداره کل استاندارد استان تهران ایجاد و گواهینامه تائید صلاحیت برای آن صادر گردیده است، ولی تا حالا بنا به دلایلی آنطور که باید از امکانات و توانمندی های موجود در راستای اهداف ذکر شده استفاده نمی شود.

وی با انتقاد از عملکرد و تلاش عده ای برای جلوگیری از نظارت بر کیفیت دستگاه های ماینر وارداتی به کشور، گفت: متاسفانه حتی با الزامی شدن آزمون این تجهیزات، هنوز سازوکاری که بتواند واردکنندگان این دستگاهها را به دریافت استاندارد این کالا تشویق کند وجود ندارد و با پیگیری به عمل آمده مشخص شده است که در اظهارنامه وارداتی این محصول، قطعات آن ذکر شده و ادعا می شود که نیاز به آزمون ندارد.

عابدی درباره ی کیفیت این دستگاهها اظهار داشت: متاسفانه بیشتر ماینرهای وارداتی دارای رده مصرف انرژی C و D و حتی E می باشند و جزء محصولات از رده خارج شده کشورهای مختلف است که مصرف برق آنها بسیار بالاست.

مدیر لابراتوار سامانه های الکترونیکی و هوشمند سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، ابراز امیدواری کرد با امضاء این تفاهم نامه، زمینه اجرای قوانین استانداردسازی در رابطه با جلوگیری از ورود کالاهای بی کیفیت به بازار کشورمان بیش از پیش مهیا شود.
منبع:

1401/10/07
14:07:43
0.0 / 5
291
تگهای تأکید بر اصلاح رویه دریافت تاییدیه استاندارد در گمرکات کشور برای ورود دستگاه های ماینر: استاندارد , الكترونیكی , خدمات , دانشگاه
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیست و یکم