بررسی رخدادهای لرزه ای در هفته گذشته؛

ثبت بزرگترین زمین لرزه در منطقه لرزه زای بشرویه

ثبت بزرگترین زمین لرزه در منطقه لرزه زای بشرویه

به گزارش بیست و یکم، بزرگترین زمین لرزه های هفته گذشته در بشرویه استان خراسان جنوبی با بزرگای ۵.۴ رخ داد ضمن آنکه سالند استان خوزستان با زلزله ای به بزرگای ۴.۴ لرزید.


به گزارش بیست و یکم به نقل از ایسنا، بشرویه استان خراسان جنوبی با زمین لرزه ای به بزرگای ۵.۴ لرزید. تابحال پنج پس لرزه در این منطقه به ثبت رسیده است. بنا بر اعلام محققان زلزله شناسی، شهر بشرویه در محدوده ما بین گسل های درونه(در شمال)، فردوس در(خاور) و پهنه تراستی اسفندیار و شتری(در باختر) قرار دارد و ازاین رو این منطقه، دارای پتانسیل لرزه ای بالا است.
علاوه بر آن در سالند استان خوزستان زلزله ای به بزرگای ۴.۴ رخ داد و بابامنیر استان فارس با زمین لرزه هایی به بزرگای ۳.۵، ۲.۸، ۲.۵ لرزید. جزئیات زلزله های هفته گذشته به این شرح است:
شنبه ۱۹ آذر
در میر آباد استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۷ و هجدک استان کرمان زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.
یکشنبه ۲۰ آذر
سیرچ استان کرمان با زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۳ کیلومتری سیرچ، ۲۹ کیلومتری ماهان و ۲۹ کیلومتری شهداد این استان گزارش شد.
سالند استان خوزستان زلزله ای به بزرگای ۴.۴ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه نمود و کانون آن در ۱۹ کیلومتری سالند، ۳۸ کیلومتری لالی و ۴۶ کیلومتری گتوند این استان بوده است.
رازقان استان مرکزی زلزله ۲.۹ را تجربه نمود.
دوشنبه ۲۱ آذر
در بجنورد استان خراسان شمالی زلزله ۲.۹، سفیدآبه استان سیستان و بلوچستان زلزله ۲.۹، رضوانشهر استان گیلان زلزله ۲.۵، پره سر استان گیلان زلزله ۲.۹ و ازگله استان کرمانشاه زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.
سومار استان کرمانشاه زلزله ای به بزرگای سه در عمق ۱۴ کیلومتری را تجربه نمود و کانون آن در ۱۴ کیلومتری سومار و ۵۲ کیلومتری گیلانغرب این استان و ۵۶ کیلومتری عراق گزارش شد.
در کنگ استان هرمزگان زلزله ای به بزرگای ۳.۹ در عمق ۱۱ کیلومتری به ثبت رسید و کانون این رخداد لرزه ای در ۲۷ کیلومتری کنگ، ۳۳ کیلومتری بندر لنگه و ۵۲ کیلومتری بندر خمیر این استان گزارش شد.
در باغ ملک استان خوزستان زلزله ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۲۱ کیلومتری به ثبت رسید و کانون این زمین لرزه در ۲۷ کیلومتری کنگ، ۳۳ کیلومتری بندر لنگه و ۵۲ کیلومتری بندر خمیر این استان بوده است. زلزله ۲.۷ از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
بابامنیر استان فارس با زمین لرزه ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۹ کیلومتری بابامنیر و ۵۲ کیلومتری خشت استان فارس و ۴۹ کیلومتری شبانکاره استان بوشهر گزارش شد. زلزله ۲.۸ از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
سه شنبه ۲۲ آذر
در نصرت آباد سیستان و بلوچستان زلزله ۲.۹، بابامنیر استان فارس زلزله ۲.۵، خرم آباد استان مازندران زلزله ۲.۹ رخ داد.
بشرویه استان خراسان جنوبی با زمین لرزه ای به بزرگای ۵.۴ در عمق ۱۱ کیلومتری لرزید و رومرکز آن در ۳۳ کیلومتری بشرویه، ۴۱ کیلومتری ارسک و ۴۴ کیلومتری عشق آباد این استان گزارش شد. زلزله های ۲.۸، چهار در عمق هشت کیلومتری از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
چهارشنبه ۲۳ آذر
در نایبند استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۷، کوخرد استان هرمزگان زلزله ۲.۸، بشرویه استان خراسان جنوبی دو زلزله به بزرگای ۲.۶ و ۲.۹، جعفریه استان قم زلزله ۲.۸ رخ داد.
پنج شنبه ۲۴ آذر
بندر مقام استان هرمزگان با زلزله ای به بزرگای ۳.۲ در عمق هفت کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۱ کیلومتری بندرمقام و ۳۳ کیلومتری پارسیان استان هرمزگان و ۳۹ کیلومتری لامرد استان فارس بوده است.
در سربیشه استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۶، توتکابن استان گیلان زلزله ۲.۵، شاهرود استان سمنان زلزله ۲.۸ رخ داد.
جمعه ۲۵ آذر
آرادان استان سمنان زلزله ای به بزرگای سه در عمق هشت کیلومتری را تجربه نمود و رومرکز این رخداد لرزه ای در ۳۷ کیلومتری آرادان، ۴۲ کیلومتری گرمسار و ۷۰ کیلومتری ایوانکی این استان بوده است. دو زلزله به بزرگای سه در عمق هشت کیلومتری، ۳.۲ در عمق هشت کیلومتری، ۲.۹، ۲.۸ از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه بوده است.
در بشرویه استان خراسان جنوبی زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.
منبع:

1401/09/26
08:41:29
0.0 / 5
360
تگهای ثبت بزرگترین زمین لرزه در منطقه لرزه زای بشرویه: محقق
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بیست و یکم