برای رفع نیازهای جامعه محقق می شود؛

ایجاد هسته های فناور در قالب طرح شهید احمدی روشن

ایجاد هسته های فناور در قالب طرح شهید احمدی روشن

سرپرست معاونت آینده سازان بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: هسته های فناور جدید برای رفع نیاز جامعه در قالب ششمین دوره طرح شهید احمدی روشن تشکیل می شوند.به گزارش بیست و یکم به نقل از معاونت علمی و فناوری سید محمدصادق موحد در مراسم افتتاحیه طرح شهید احمدی روشن با اشاره به داشتن اهتمام ویژه به تجربیات قبلی و کوشش برای ارتقای سازوکارها و رویه ها نسبت به قبل به مرور پنج دوره گذشته طرح شهید احمدی روشن، پرداخت.
سرپرست معاونت آینده سازان بنیاد ملی نخبگان اشاره کرد: مهم ترین رویکرد این طرح شکل دهی گروه ها و هسته های فناور برای رفع نیازهای جامعه است.
وی اظهار داشت: یکی از برنامه هایی که با همراهی اجتماعات نخبگانی طراحی و پیاده سازی شده، برنامه پشتیبانی از هسته های دانشجویی مسأله محور یا طرح شهید احمدی روشن است.
وی با اشاره به مهم ترین گام های این طرح، اضافه کرد: گام های نخست این طرح بر شناسایی مسائل، تشکیل هسته های نخبگانی مساله محور برای حل مسأله احصا شده و در گام بعدی حل مسأله واقعی را در اولویت قرار می دهد. آموزش و توانمندسازی دانشجوی مستعد در قالب حل مسأله واقعی، افزایش مهارت های اجتماعی، خودباوری و اعتماد به نفس واقعی توانایی حل مسئله نیز در آن دیده شده است.
به گفته موحد، ایجاد شبکه های مستعد، افزایش مهارت های کار تیمی و زمینه برای ایجاد توانمندی های نوظهور در بستر کار گروهی، افزایش اعتماد دستگاه های اجرائی و مراکز علمی و هدایت دانشجویان مستعد برای شناسایی مسایل راهبردی کشور از دیگر اهداف اجرای این طرح است.
وی افزود: بطور کلی در مجموع این ۶ دوره بیش از ۷۴۴ هسته شکل گرفته است که بیش از ۲۰ هزار نفر متقاضی ورود به هسته ها بوده اند و تعداد کل برگزیدگان تا دوره ششم به ۶۶۴۹ نفر رسیده است. هفت هسته در دوره اول، و در حدود ۲۰۹ هسته در ششمین دور در این برنامه مسأله محور مشارکت داشته اند.
سرپرست معاونت آینده سازان بنیاد ملی نخبگان همین طور بیان کرد: در دوره ششم طرح شهید احمدی روشن تعداد ۵۳۴ دانشجوی دکتری تخصصی، تعداد ۶۶۵ دانشجوی کارشناسی ارشد و تعداد ۶۷۰ دانشجوی دوره‌ی کارشناسی به عضویت این هسته ها درآمدند و مقرر است طی ۹ ماه آتی فعالیت علمی و فرهنگی انجام دهند. در مجموع نیز طی این شش دوره طرح، بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی کارشناسی، ۲۲۱۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و ۲۴۳۱ دانشجوی دکتری در این هسته ها حضور داشته اند.
وی اضافه کرد: برنامه پشتیبانی از اجتماعات مستعدین برتر یک برنامه راهبردی و اولویت دار در بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است این برنامه به دنبال آنست که برمبنای سند استراتژیک کشور در امور نخبگان و سایر اسناد بالادستی، رفع نیازهای کشور را به کمک هسته ها و اجتماعات نخبگانی انجام دهد.

1400/10/04
12:53:16
0.0 / 5
643
تگهای ایجاد هسته های فناور در قالب طرح شهید احمدی روشن: آموزش , دستگاه , طراحی , فناوری
این مطلب بیست و یکم را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیست و یكم
بیست و یکم